Sanační práce kladou vysoké nároky na odborné znalosti, protože je předem velmi důležité posoudit současný stav a zvolit správnou, tedy optimální, metodu, která bude problém řešit. Sanační práce spočívají v dodání hydroizolační vrstvy do poškozeného zdiva a mají za cíl zamezit dalšímu pronikání vlhkosti do vnitřku objektu.

sanace

Právě proto, že při sanačních pracích dochází k intenzivním zásahům do struktur zdiva, je nezbytný dohled profesionála, který nejen, že zvolí postup, ale i zamezí případnému narušení statiky objektu, který v jistých případech při neodborném přístupu hrozí! Typickým příkladem je podřezání zdiva řetězovou pilou či diamantovým lanem. Zde platí velice přísná omezení.

Injektáž zdiva

Asi nejčastěji používanou metodou je však chemická injektáž zdiva. Ačkoli zde opět platí potřeba odborného přístupu, jedná se o relativně snadnou, efektivní a cenově dostupnou metodu. Do zdiva se navrtají otvory, přes které se do něj vpraví speciální hydroizolační hmota fungující jako dodatečná hydroizolace.

Ruční výkopové práce

Velmi časté jsou však případy, kdy je třeba při sanačních pracích provést odkop sklepních prostor z vnější strany zdiva. V tu chvíli se většinou z důvodu rychlosti používá těžká technika. Ne vždy je ale možné těžké techniky využít, protože pro ni zkrátka není dostatek prostoru. Ruční výkopové práce se pak o odkop postarají. Bohužel ne každá specializovaná firma na sanační práce disponuje pracovníky, kteří by ruční výkopové práce provedli. Shánějí se tedy třetí strany, což komplikuje celou organizaci a určitě i celou zakázku cenově navyšuje. Proto je dobré při výběru realizátora sanačních prací brát tuto skutečnost v potaz a těm, jejichž portfolio disponuje ručními výkopovými pracemi, udělit o bod navíc.

Předchozí článekKávové kapsle – moderní trend dnešní doby
Další článekLuhačovice pořádají již 4. ročník Luhačovické divadelní sešlosti