Luxusní ručníky i kvalitní osušky jsou obvyklou věcí, kterou má každý doma. Jsou velmi praktické, což ale neznamená, že nemohou být také luxusní. A jejich vzhled, životnost i odolnost budou záviset na tom, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Díky tomu, že zvolíte kvalitní materiál, můžete snadněji docílit toho, že budou krásně nadýchané a příjemné na každodenní použití. Není nic horšího než tuhý a hrubý ručník!

Proč jsou ručníky po vyprání hrubé?

Nejčastějším důvodem je to, že jsme prali příliš velké množství prádla nebo jsme použili nízkou teplotu praní. Díky tomu se prací prostředek nerozpustil a zůstal na tkanivu ručníku. Právě díky nim jsou ručníky nepříjemné na dotek – u citlivějších může dojít dokonce k podráždění pokožky. To první, co bychom tedy měli udělat, je nastavit správnou teplotu při praní ručníků. Ta je nejméně 60 °C. Tato teplota zajišťuje zničení škodlivých mikrobů a roztočů, ale rozpustí také prací prostředky.

Více není lépe

Pokud dáte do pračky příliš mnoho oblečení k vyprání, dochází k tomu, že se nevyperou dobře. Prací prostředky v nich mohou zůstat usazené. Navíc časté přetěžování zkracuje životnost vaší pračky. Pravidlo „více není lépe“ platí také při použití pracího prostředku. To, že přidáte prostředku více, než uvádí výrobce, neznamená, že získáte vyšší prací sílu. Spíše naopak – prací prostředky se mohou usadit na tkanině a způsobit na ní skvrny.

Citron a ocet pro měkké ručníky a osušky

Nádherné měkkosti ručníků a osušek lze dosáhnout i bez sušičky na prádlo. Stačí, když je před praním namočíte do studené vody s citronovou šťávou a octem (půl sklenice na jeden litr vody). Poté vyperte jako obvykle.

Glycerin pro nadýchané ručníky

Další možností je použít glycerin. Stačí, když do nádoby na aviváž vlijete dvě až tři lžíce glycerinu (aviváž již nepoužívejte). Místo aviváže je možné použít také jedlou sodu.

Předchozí článekVlasová hrůza. Dopouštíte se zásadních chyb?
Další článekKdyž tma, tak úplná. Zatemňovací rolety Blackout vytvoří tmu kdykoliv během dne