Známá česká výtvarnice a ilustrátorka vytvořila ve spolupráci se společností Rosenthal/Hutschenreuter svou druhou kolekci porcelánu s tématikou zimy a Vánoc. Po loňské řadě “Winter Pleasure – Zimní radovánky”, kde se věnovala spíše zimnímu sportování a zasněžené krajině, se Renáta Fučíková přesunula na zasněžený vánoční trh.

Nová kolekce s názvem “Vánoční trh – Christmas Market” pracuje s motivem středoevropské zimy a vánoční radosti sdílené s blízkými v městském prostředí. „Porcelán se hemží postavičkami, které nakupují na vánočních trzích. Mezi figurkami se odehrávají příběhy, rodí se láska, prarodiče se starají o vnoučata, maminky kupují dětem dárečky a dobroty. Na město se sype sníh, rozsvěcejí se lucerny, zimní odpoledne pomalu přechází v noc,“ říká o své práci Renáta Fučíková. 

Jednotlivé ilustrace jsou orámovány červenou mašlí, bohatým zlatým zdobením a sněhovými vločkami. Zimní a sváteční atmosféru také navozuje ladění barev do odstínů modré, červené a zlaté. Kromě široké nabídky porcelánu od talířů ve tvaru hvězd přes mísy, šálky s podšálky až po svícen na čajovou svíčku či špičku na vánoční stromek obsahuje nová kolekce Renáty Fučíkové také porcelánové závěsné ozdoby, zdobené plechové krabičky na cukroví a papírové ubrousky.

Limitovaná kolekce tematického porcelánu a dalších doplňků z řady “Vánoční trh – Christmas Market” od Renáty Fučíkové je nyní exkluzivně dostupná ve vybraných kamenných prodejnách Potten & Pannen – Staněk a na internetových stránkách www.pottenpannen.cz.