Prodej obrazů

Nákup a prodej obrazů by si měl každý člověk pořádně rozmyslet. Vždy se vyplatí obracet se na recenzované galerie s mnohaletými zkušenostmi. Padělatelství je totiž starý a výnosný obor nelegálního podnikání. Obrazy a mince se padělaly již před staletími. Dnes se už padělá kdeco: spotřební elektronika, oblečení, léky, doklady i peníze. Při nákupu padělku prožijete nejen hluboké zklamání, ale i finanční ztrátu. V mnoha případech jde však lidem také o holý život. Nehledě na to, že kvalita padělků raketově roste.

Prodej obrazů aneb dokonalá falza

Existují tak zdařilé padělky, že dokonce samotní malíři pod nimi podepsáni váhají, zda jsou jejich autory. Nákup a prodej obrazů by se rozhodně neměl podcenit. V roce 2004 padesátka policistů během akce Trojský kůň zadržela falzifikáty obrazů Jana Zrzavého, Vojtěcha Sedláčka, Oty Janečka, Kamila Lhotáka, jež byly prodávány překupníkům. Obrazy byly následně nabízeny milovníkům umění za statisíce jako originály.

Padělky ve finále posloužily policii k výuce, jak rozeznat originál od padělku. Potrestán byl nepodmíněně tříletým vězením pouze jeden člověk. Historik umění, který prodával padělky dokonce vlastnímu otci sběrateli. Falza byla tak jedinečná, že i malíř Kristián Kodet, který vystupoval u soudu jako svědek, jen stěží rozeznal vlastní výtvory. Prodej obrazů se dal jen těžko vyčíslit, ale tvrdí se, že hodnota vyšplhala někde do desítek miliónů korun.

Obraz je výstižnější než slova

Jediný obraz bývá výstižnější než tisíce zbytečných slov. To je přesně ten důvod, proč mnoho lidí propadne jejich kouzlu. Avšak nepropadejte chytrým taktikám podvodníků a prodej obrazů z vaší sbírky svěřujte zásadně do rukou profesionálů s čistým štítem. Mít za každou cenu umělecké dílo nemusí stát za to. Nakonec vám v obýváku místo originálního díla může viset zdařilý falzifikát.

 

Prodej obrazů
Prodej obrazů

Galerie Kodl

Národní  7,Praha 1,110 00

tel: +420 251 512 728

e-mail: galerie@galeriekodl.cz

web:  www.galeriekodl.cz

Předchozí článekDia potraviny
Další článekElektrikáři Praha 5 – nepodceňujte sílu elektriky

1 komentář

  1. Kreativita a zručnost musí být vlastností každého správného barmana, který dokáže z přípravy drinku udělat opravdové umění. Na počest objevení receptury prvního míchaného nápoje připadají oslavy barmanského povolání na 13. …