Výlohy obchodů nám již neodbytně připomínají, že se po roce opět blíží vánoční čas. Kromě toho, že se jedná o krásné svátky, které bychom měli trávit v rodinném kruhu, jde i o velkou finanční zátěž. Všichni toužíme udělat radost svým blízkým a dát jim výjimečný dar. Řada lidí si proto bere půjčku. Jak to udělat chytře?

Jak si vybrat správnou půjčku?

Držte se pravidla, že se počítá to, co za půjčku skutečně zaplatíte. Nízká úroková sazba může znamenat vysoké poplatky a naopak. Zjistěte si, jestli získáte bonusy při řádném splácení a co se vám naopak může stát, když nebudete stíhat včas splácet. Výběr správné půjčky se často sníží i kvůli nutným požadavkům na schválení žádosti. Existují tipy na zvýšení šancí pro úspěšné schválení půjčky, které vás přiblíží i velmi lákavým nabídkám.

půjčka

Naplánujte si splácení

Povedlo se vám vybrat si správnou půjčku o hodnotě odpovídající vyhlídnutému dárku a teď nastává čas ji splatit. Úplně nejlepší bude, když úvěr stihnete splatit ještě před vánočními svátky. Nebudete pak mít další starosti a už budete vědět, že jste všechno v klidu zvládli. V rámci splátkového kalendáře respektujte maximální dobu splatnosti danou ve smlouvě a zároveň se držte svých vlastních možností. V případně nebankovních mikropůjček do maximální hodnoty 10 000 korun bývá nejčastější maximální doba splatnosti mezi 30 až 45 dny.

Nepřeceňte své možnosti

Dodržujte zásady zodpovědného úvěrování v rámci prevence nepříjemných problémů se splácením. Zkuste si vypočítat, jaký je váš maximální limit pro jednu splátku a nikdy si nepůjčujte více, než je nezbytně nutné. Jakmile se jednou dostanete do potíží se splácením, řešení v žádném případě nespočívá v „lepení“ půjčky jiným úvěrem. Tento postup naopak vede k dlouhotrvajícím problémům, které se budou pouze prohlubovat.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

Naše-domy.cz

Krásné-bydlení.cz

Předchozí článekZimní móda: nezapomeňte na barvy!
Další článekNebaví vás vaše práce? Nebojte se změny