V Novém Městě nad Metují se zrodila nová edice hodinek PRIM. Jediný český výrobce hodinek PRIM, společnost ELTON hodinářská, přichází s jedinečným kouskem PRIM AVIATIK, aby složil poctu československému letectví.                        

Výrobci této společnosti přicházejí s jednou novinkou za druhou. Jinak tomu není ani letos. Důkazem je první kousek roku 2019, který je také rokem 50. výročí osamostatnění podniku a jeho přejmenování na ELTON. Limitovaná edice PRIM AVIATIK je vyrobena v omezeném množství 50 kusů. Tyto jedinečné hodinky odkazují na československé letectví, s nímž velmi úzce souvisí. Náramkové hodinky se v tomto odvětví využívají již od samotných počátků. Bylo jen málo pilotů, kteří bez nich vzlétli. Ačkoli jsou hodinky oblečeny do moderního kabátu, nesou znaky tradičního vzhledu, který byl pro tehdejší dobu specifický. Za zmínku určitě stojí font indexů, které připomínají letecké hodinky z minulosti. Hodinky jsou mimo jiné vybaveny otočnou dvoubarevnou lunetou s 24 hodinovým ukazatelem. To je také důvodem, proč obsahují rovnou dvě korunky. Druhá, která je ozdobena piktogramem vrtule, ovládá právě vnitřní lunetu. Luxusní titanové pouzdro nese speciálně modifikovaný rhodiovaný strojek PRIM kal. 93-1 s ručním nátahem.

Zadní víko přitáhne pozornost díky vygavírované siluetě letounu Letov Š-2. Prototyp byl vyroben v roce 1919, což znamená, že letos slaví své sté jubileum. Vše je dovedeno do naprosté dokonalosti díky detailu, který zdobí hodinovou ručku. Na té je totiž motiv pilotního odznaku, který byl v československé armádě zaveden již v roce 1923 a pyšnili se jím hlavně akrobaté na mezinárodních závodech, či letci, kteří po okupaci bojovali například ve Francii.

Více informací o limitované edici a dalších kouscích hodinek PRIM naleznete na stránkách www.prim.cz.

Předchozí článekBuďte rafinovaná a zaujměte vůní!
Další článekNenechte se omezovat sluníčkem – vyberte si závěsy na okna