Je náplní Vaší práce každodenní sezení u počítače, ať už v kanceláři, či doma? Cítíte po několika takto strávených hodinách bolesti zad? Potom věřte, že se tím řadíte mezi většinu lidí, kteří mají sedavé zaměstnání a tímto problémem trpí. Ačkoliv se zdá, že na sezení přece nic není, pro naše tělo je to velmi náročné. Evoluce nás zkrátka na dlouhé sezení nepřipravila. Ještě nedávno byla manuální práce záležitostí převážné většiny lidí. S pokrokem ale přibývá prací, které vykonávají přístroje a tím i kancelářské práce. Již po hodině sezení na židli však dochází k ochabování svalů a pro naše tělo je to velmi náročné. Proto bychom mu měli dopřát dostatečnou oporu, abychom předcházeli bolestem zad, krční páteři, či tenisovému loktu, který již dávno není záležitostí pouze tenistů, ale převážně lidí pracujících u počítače.

Jestliže chcete sedět co nejdravěji, potom by Vám určitě nemělo být jedno, na čem sedíte, ale měli byste uvažovat o pořízení kancelářské židle zdravotní.

zdravotní židle

Posilujte během sezení na židli

Možná jste o pojmu zdravotní kancelářská židle dosud neslyšeli a rádi byste se dozvěděli, v čem se vlastně liší od té klasické. Důležitou součástí je jistě výškově nastavitelný sedák i područky a anatomicky tvarovaná opěrka zad, stejně jako u jiných kvalitních kancelářských židlí. Liší se ovšem nestabilním sedákem, který nás nutí neustále udržovat rovnováhu. Jaké to přináší výhody?

  • Posilování svalů zad, břicha, pánevního dna a bránice
  • Vzpřímený sed

Kromě nestabilního sedáku jsou k dostání i takzvané židle Half Ball, u nichž má sedák tvar poloviny míče a má tak podobné vlastnosti, jako nestabilní plošina. Obě tyto varianty můžete nakupovat v opravdu širokém výběru a za velmi příznivé ceny v obchodě B2B Partner, stejně jako i další sedací nábytek do kanceláře.

 

Předchozí článekRychle může znamenat i bezpečně
Další článekČistý vzduch – to nejlepší pro Vaše zdraví