Hororoví nadšenci pozor! Světový bestseller a druhý nejlepší horor letošního roku aktuálně najdete v prodejnách Knihy Dobrovský. Čtyři sta napínavých stran od Rileyho Sagera přidají k zimním mrazíkům i mráz po zádech. Strhující příběh zaznamenávající život dívky, která přežila hororový masakr, získal prestižní ocenění v  uznávaných Goodreads Choice Awards volených přímo čtenáři.

Letošní Vánoce přejí všem, kteří se rádi bojí. V regálech Knih Dobrovský je nyní k dostání napínavý thriller, kterému na sociálních sítích složil poctu i mistr žánru Stephen King. Román Poslední dívka zachycuje tři členky klubu s názvem Final Girls, které spojuje přežití krvavého masakru. Vzrušující příběh sklidil úspěch i u čtenářů – ti mu v prestižních cenách Choice Awards vyhlašovaných čtenářskou aplikací Goodreads přisoudili titul druhého nejlepšího hororu tohoto roku.

Příběh je inspirován klasickými horory devadesátých let. Kombinuje v sobě hororové prvky nabízející psychologickou zápletku a odlehčené, někdy až zábavné momenty. Čtenáři se v něm seznamují se třemi dívkami, které přežily nešťastná krveprolití a nyní se snaží vést normální život. Vše se ale změní, když je jedna ze členek nalezena mrtvá. Do té doby se celkem klidný život hlavní hrdinky mění v závod s časem i osudem.

Toddu Ritterovi publikujícímu pod pseudonymem Riley Sager zajistilo vydání Poslední dívky nebývalý mediální ohlas i uznání knižních kritiků. Čeští čtenáři mají právě nyní, v předvánočním čase, skvělou příležitost potěšit sebe nebo své blízké originální vánoční nadílkou, na kterou rozhodně nebude sedat prach. Román Poslední dívka, který je dokonalým zástupcem špičkové prózy nových anglicky píšících autorů, můžete aktuálně zakoupit ve všech prodejnách Knihy Dobrovský za 339 korun.