Povlečení z mikroplyše je dokonale měkké a vydrží hodně dlouho, nemusíte jej vůbec žehlit a je vhodné i pro alergiky, protože se v něm nebudou držet žádní roztoči. Už jen to je pádný argument k pořízení podobného ložního prádla, těch plusů ale jistě najdeme ještě mnohem více. Pojďme si to proto trochu rozebrat…

Stoprocentní polyester, který se opravdu výborně hodí pro letní i zimní období

Udržuje konstantní teplotu po celou noc, takže se nemusíte bát, že se ráno vzbudíte poněkud prokřehlí, protože v krbu nebo kotli vyhaslo. Skutečně, budete se cítit jako obejmutí nějakým plyšákem z dětství, protože jemnost vláken mikroplyše skutečně bere dech. Žehličku navíc vůbec nemusíte zapínat, ušetříte spoustu elektřiny i námahy, která se běžně pojí se žehlením ložního prádla. Povlečení z mikroplyše prostě jen během hodinky uschne a můžete jej znovu povléct, je takřka bezúdržbové, nedělají se na něm ani žmolky.

Povlečení i prostěradlo musí být z kvalitních materiálů, které naše pokožka přijme beze zbytku a bude se nám v jejich objetí příjemně usínat. Pozor však při praní, protože povlečení z mikroplyše je poměrně choulostivé – perte je proto maximálně na čtyřicet stupňů Celsia. Výhodou je ale, že toto povlečení si skvěle drží barvy. Na stálost podobného materiálu se můžete maximálně spolehnout, skutečně vydrží celé roky.

Je prodyšný, ale současně hřejivý a antialergický, což potěší nejen astmatiky nebo ty, které obzvláště trápí problémy s roztoči. Ti se totiž v podobném povlečení vůbec nebudou zdržovat, protože tu pro ně vlastně není živná půda. Obvykle využívají k přežití lidského tepla, to se tu ale nebude držet celý den jako v případě jiných lůžkovin.

Předchozí článekOriginální reklamní předměty UniMark jsou zárukou úspěchu
Další článekJe tu podzim – vyměňte letní dámskou kabelku za podzimní