Není bavlna jako bavlna – a při výběru toho správného povlečení pro vaši ložnici to platí obzvláště. Jednou z možností, která vašemu spánku dodá punc luxusu a omamného pohodlí, je egyptská mako bavlna – protože i postel můžete odít do elegantního hávu.

Různé druhy dlouhovláknité bavlny můžete znát pod jednoduchým názvem – mako. Právě egyptská bavlna bývá označována jako nejkvalitnější na světě, což dokazuje její struktura, hebkost a pevnost. Její výjimečné vlastnosti z ní nakonec dělají ideální materiál k výrobě luxusního ložního povlečení.

 

Označení mako se používá pro vyznačení kvality materiálu, přívlastek egyptská však nemusí být označením původu. Je tomu tak proto, že odrůda Gossypium Barbadense je pěstována již také třeba v Číně, Súdánu nebo v Rusku. Vlákna této bavlny jsou dlouhá až 34 milimetrů. Tkanina je tak nakonec nejen hebounká, ale také prodyšná – a to z ní dělá ideálního společníka pro klidný a nerušený spánek. Teprve podle konkrétních úprav mako bavlny pak je možné vybírat z jednotlivých druhů povlečení.

Pohlazení z mako saténu

Když se řekne satén, mnozí si představí spánek v luxusu a jemnosti. A přesně tomu odpovídá bavlněný mako satén, což není název materiálu, ale finální úpravy bavlněné příze. Tato tkanina je hustá, lehounká a vyniká hladkým lesklým povrchem. Vyrábí se tkaním v atlasové vazbě z jemných česaných přízí. Jeho původem samozřejmě není nic jiného než egyptská dlouhovláknitá bavlna.

TIP: I vaše ložnice může zářit barvami. Nudu jednoznačně rozbijete saténovým povlečením Lídia. Jeho pestré barvy a moderní mozaikový vzor zpestří i ten nejsychravější podzimní den.

Kouzlo mako jersey

Další tkaninou z mako bavlny je lehká až středně těžká látka – mako jersey. Tato pletenina je na omak příjemně měkká, jemně elastická a hlavně – nemačkavá. Každý dotek je omamně kouzelný. Zkrátka další adept na povlečení vynikajících vlastností, které udělá z postele říši snů.

TIP: Podzimní harmonii dodáte ložnici, jestliže sáhnete po povlečení mako jersy Benita. Zemité barvy vyzývají k lenošení s knihou nebo ke klidnému spánku.

Snění v damašku

Milovníci orientu a luxusu zbystří – možná právě pro ně je určeno bavlněné povlečení z mako brokát damašku. Tato hustá bavlnářská tkanina zaujme na první pohled specifickým vzhledem, který vzniká při tkaní. Tehdy totiž vznikají výrazné vzory, kontrastující barevně s podkladem. Aby byl výsledek dokonalý, je látka obohacena právě o brokát, který jí dodá jemný lesk a noblesní třpyt. A výhody této kombinace? Snadné žehlení a komfortní spánek v zimě i v létě – díky výborným termoregulačním vlastnostem.

TIP: Zahalte lože do trendy smaragdové barvy, která posteli dodá punc noblesy. Obdivovatelé této působivé barvy stěží odolají povlečení Calista, které ozvláštní každý interiér.

S láskou k přírodě

Milovníci lehounkého spánku a přírody mají na výběr z povlečení Nature, které tvoří kombinace bavlny a lnu v bio kvalitě, což by mělo být vždy doloženo příslušným certifikátem. Přírodní látky jsou pro pokožku jemné, dokáží absorbovat vlhkost a vyrovnat teplotu. Výsledkem je zdravý spánek po celý rok.

TIP: Neutrální barva a dokonalost z přírody – takové je povlečení Serengeti. Pokud preferujete minimalistický styl, pak je ložní prádlo z kombinace bavlny a lnu ideální tečkou ve vaší ložnici.