I v letošním roce se mohou lázeňští hosté a návštěvníci Luhačovic těšit ve dnech 16. až 18. června 2016 na Luhačovickou divadelní sešlost. Lázně Luhačovice, a. s., pořádají již 4. ročník přehlídky ochotnických divadelních souborů z Čech, Moravy i sousedního Slovenska. Amatérské divadelní soubory svá představení uvedou v Lázeňském divadle a milovníci divadla se mohou těšit na muzikál, komedii i představení, které získalo již řadu ocenění.

Nejkrasnější válka2016

Divadelní soubor Masarykova gymnázia Vsetín

Ve čtvrtek 16. 6. zahájí přehlídku Divadelní soubor Masarykova gymnázia Vsetín se svěžím zpracováním prastarého námětu o athénských ženách, které odmítnou být dál na všechnu práci samy a snášet neustálé výpravy svých mužů do nepřátelských hospod a vinných sklepů. Autorem libreta ke hře Nejkrásnější válka je přední český karikaturista Vladimír Renčín. Divadelním souborem Masarykova gymnázia ve Vsetíně prošla za dobu jeho více než dvacetiletého působení řada dnes významných hereckých osobností, působících v profesionálních divadlech i televizi.

Divadlo na hambálku

Páteční večer 17. 6. vystoupí hosté ze Slovenska. Divadlo na hambálku představí hru S tvojou dcérou nikdy! Příběh dvou manželských párů středního věku o tom, že vychovávat dospívající dceru není jednoduché, režíruje Vladimír Zetek, autorem hry je přední český dramatik, scénárista i divadelní režisér Antonín Procházka. Posláním souboru Divadla na hambálku je rozdávat lidem radost a úsměv na tváři.

LL-mesto

V sobotu 18. 6. bude přehlídka ukončena představením Valmontovy nebezpečné známosti v podání divadla Mrsťa Prsťa z Kouřimi. Vikomt de Valmont seznámí diváky se svým, dvě století starým, příběhem. Hrát si s láskou bývá ošidné a vždy za to někdo zaplatí. Soubor Mrsťa Prsťa pravidelně sbírá ceny za svá představení na divadelních přehlídkách a festivalech. Svou inscenací jistě pobaví také diváky v Luhačovicích.

LL-fontana

Lázeňské divadlo v Luhačovicích bylo postaveno v roce 1908. U zrodu i realizace divadla ve zdejších lázních stál lázeňský lékař MUDr. Zikmund Janke, který se sám nadšeně věnoval ochotnickému divadlu. Napsal několik her, které režíroval a dokonce v nich i hrál. Na jeho počest začaly Lázně Luhačovice pořádat Luhačovickou divadelní sešlost, na které se mohou prezentovat ochotnické soubory.

 

Všechna představení začínají v Lázeňském divadle v Luhačovicích v 19:30 hodin.

Více informací na: www.lazneluhacovice.cz/luhacovicka-divadelni-seslost.cz