I letos mohou lázeňští hosté i návštěvníci Luhačovic ve dnech 6. až 11. června obdivovat umění českých a slovenských řezbářských mistrů. Lázně Luhačovice, a. s., pořádají již 4. ročník řezbářského sympozia, téma toho letošního je „Chvíle pro odpočinek“. Každý kdo zavítá v této době do Luhačovic, může sledovat v lázeňském parku u hotelu Jestřabí mistrovské umění jednotlivých řezbářů a postupnou proměnu obyčejného dřeva v umělecké dílo. První a druhý den řezbářského sympozia se nesl ve znamení hrubé práce s motorovými pilami. Organizátoři sympozia zvou srdečně všechny milovníky řezbářského umění, aby se přišli podívat, jak vznikají umělecká díla pod širým nebem. O probíhající akci informoval Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a. s.

Lázně Luhačovice jsou největší moravské lázně

Sympozia se účastní Martin Bořuta, Martin Cigánek, Petr Eschler, Petr Krajíček, Zdeněk Matyáš a Michal s Miroslavem Trnovským ze Slovenska. Hostem letošního ročníku je nevidomá slovenská sochařka Marianna Machálová – Jánošíková, která vytváří hliněné sochy a reliéfy. S uměleckou činností začala v období, kdy definitivně ztratila zrak v důsledku vážného onemocnění, tedy zhruba ve 22 letech.

lázně

Akciová společnost Lázně Luhačovice připravila letos bohaté kulturní léto. Po dřevařském sympoziu bude prodloužený víkend od 16. do 18. června již počtvrté patřit Luhačovické divadelní sešlosti, při které se představí tři amatérské divadelní soubory, které mají na svém kontě opakovanou účast na různých přehlídkách, kde získaly mnohá ocenění. Patří k nim studentský Divadelní soubor Masarykova gymnázia Vsetín, slovenské Divadlo na hambálku a divadlo Mrsťa Prsťa z Kouřimi.  Lázně Luhačovice připravují letos v Lázeňském divadle celou řadu pořadů, jak z dramatického, tak i hudebního žánru.

lázně

Letošní jubilejní 25. ročník prestižního Festivalu Janáček a Luhačovice zahájí poprvé v historii festivalu Janáčkova opera Její pastorkyňa, kterou uvede v sobotu 11. července na Lázeňském náměstí pod taktovkou dirigenta Petra Šumníka operní soubor, pěvecký sbor, orchestr a balet Slezského divadla Opava. Festival potrvá od 11. do 15. 7. 2016. Dále se mohou hosté těšit na světově proslulou sopranistku Evu Urbanovou se slovenským tenoristou Peterem Bergerem, nejlepšího českého klavíristu Ivo Kahánka, vynikajícího hobojistu Viléma Veverku, nejvýraznějšího interpreta své generace houslistu Josefa Špačka, komorní orchestr Czech Virtuosi a Janáčkův komorní orchestr.

lázně

Velké pozornosti a oblíbenosti se těší Akademie Václava Hudečka, která letos vstoupí do svého 20. ročníku (1. – 12. 8.). Na zahajovacím koncertu vystoupí držitelka ceny Thálie v roce 2007 sopranistka Anda- Louise Bogza. Své stálé příznivce má přehlídka komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice, jejímž kmotrem letos bude herec Roman Zach. Termín přehlídky je od 21. do 27. srpna. Od 7. do 10. září rozezní Luhačovice krásná a měkká slovenština při 4. ročníku Dnů slovenské kultury. Hosté se mohou mimo jiné těšit na vystoupení folklorního souboru Karpaty, vynikající divadelní představení Malé manželské zločiny s Milanem Lasicou a Martou Sládečkovou a na koncert prvotřídního swingového orchestru Fats Jazz Band.

lázně
Příjemnou pohodu a odpočinek najdou hosté při kolonádních koncertech, které rozeznívají v letním období Lázeňské náměstí. Prožité chvíle při koncertu Hudby Hradní stráže a Policie ČR s ukázkou vystoupení čestné jednotky Hradní stráže (23. 6.) nebo krojované dechové hudby Vlčnovjanka či vyhlášeného dixielandu Jazzzubs a dalších orchestrů patří jistě k pěkným zážitkům. Svoje kouzlo má i Kloboukový den (11. 9.), který pořádá Luhačovický okrašlovací spolek Calma. V mimosezonní období připravují lázně nabídku klubových programů v night clubu hotelu Alexandria****, kde zároveň po celý rok pořádají pravidelné taneční večery.

Lázně Luhačovice jsou největší moravské lázně s dlouhou tradicí lázeňské léčby, jejich přírodní léčivé prameny jsou proslulé a za jejich blahodárnými účinky jezdí lidé z celého světa. Léčí se zde onemocnění dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a pohybového aparátu. Návštěvníci lázní kromě klasických lázeňských pobytů vyhledávají stále více oblíbené relaxační pobyty či wellness víkendy. V Lázních Luhačovice se snoubí jedinečná architektura slovenského architekta Dušana Jurkoviče s překrásnými parky a okolní přírodou. Jurkovič dokázal díky svému citu pro prostředí vytvořit unikátní soubor staveb ve stylu lidové secese, které vtiskly Luhačovicím neopakovatelný ráz.

Bližší informace na www.lazneluhacovice.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Předchozí článekOutdoorové oblečení a jeho výhody
Další článekKávové kapsle – moderní trend dnešní doby