Stejně jako květiny na vaší zahrádce, potřebují čas od času pořádně pohnojit i vaše vlasy. V ideálním případě svou pozornost upněte na to, co jíte. Člověk by nevěřil, jak strava dokáže ovlivnit nejen zdraví, ale také náš vzhled. Kromě níže uvedených potravin je možné zařadit do svého denního harmonogramu jeden z anti age produktů jinak zvané také elixír mládí, který doplní nepostradatelný kolagen prospívající nejen vlasům, ale také kloubům a pokožce. 

Vejce

Už slavná císařovna Sissi věděla, že vejce je na vlasy skvělým prostředkem. Její pravidelný vlasový zábal se skládal z několika vajec, která dodala jejím vlasům lesk, posilovala je a přidala jim možná dlouho postrádaný objem.

Med

Medová maska na noc napomáhá růstu vlasů a jeho antimikrobiální účinky působí příznivě na pokožku hlavy. Tato ingredience se tedy nehodí jen do čaje.

Pivo

Z piva se vyrábějí nejen šampony a tělová kosmetika, ale můžete si ho také jen tak nalít na vlasy nebo si udělat pivní masku. Obsahuje totiž vitamin B a předchází tvorbě lupů, vlasy vyživí a udrží jejich objem.

Jogurt

Jogurtové kultury a bakterie v něm obsažené jsou velmi přínosné jak pro vlasy, tak pro pokožku hlavy a její přirozené mikrobiální prostředí. Taková jogurtová maska odstraní svědění hlavy, zmírní tvorbu lupů, zklidňuje a vyživí podrážděnou pokožku.

Ocet

Ocet není jen pomocníkem při úklidu. Prospívá i vlasům. Vyladí přirozené pH pokožky vaší hlavy, tím odstraní svědění, a navíc vlas zatáhne, zacelí. Naše kštice se poté netřepí a je odolnější proti vnějším vlivům prostředí.

Bylinné odvary

V bylinkách se skrývá síla. Po umytí můžete opláchnout své vlasy v bylinných odvarech. Nejlépe se k tomu hodí máta, levandule, heřmánek na světlé vlasy, kopřiva na tmavé vlasy, lopuch a měsíček.

Oleje

Naše vlasy jsou neustále umývány, upravovány, barveny, a to způsobuje jejich časté vysoušení a následné lámání, proto je dobré jim dodat, stejně jako dodáváme pokožce celého těla pravidelným krémováním, výživu. K tomu jsou obzvláště vhodné různé oleje. Pro výživu vlasů jsou vhodné arganové, olivové, kokosový, mandlové, avokádové, konopné, ricinové a levandulové, které se aplikují tak, že je navečer dáte rozehřát do dlaně a rozetřete po vlasech. Do rána se vám krásně vsáknou a vlasy vyživí.