Možná už vám vaše stará peněženka dosloužila, a tak hledáte nějakou náhradu, následující článek vám snad pomůže vybrat peněženku na míru. Pánské kožené peněženky sází především na eleganci a praktičnost, stejně jako muži samotní, pánské peněženky se tak vyznačují vkusným, ale jednoduchým vzhledem, který udělá na ostatní dobrý dojem. Při výběru peněženek je vhodné sáhnout po kožených – nejen, že skvěle vypadají, ale také vám dlouho vydrží, protože kůže je velmi odolný materiál, který je zároveň relativně nenáročný na údržbu.

Elegantní vzhled

Jak již bylo zmíněno výše, pánské kožené peněženky sází především na eleganci, proto se nejčastěji setkáte s tmavou barvou kůže – černou, hnědou nebo šedou. Jen výjimečně jsou peněženky zdobeny nějakým vzorem, spíše se jedná o různé prošívání či designově zpracované logo firmy. V rámci potisků a vzorů však nejsou špatnou volbou proužky, ať už se jedná o našité proužky kůže nebo jednoduchý potisk. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že výběr pánské peněženky není tak důležitý, je dobré ho nepodceňovat. Vždyť kvůli tomu, že se jedná o předmět denní potřeby, s peněženkou budete přicházet do styku téměř neustále. Je proto vhodné, abyste si vybrali takovou, která vám bude vyhovovat a se kterou budete spokojeni.

Hlavně prakticky

Vedle elegance si muži potrpí také na praktičnost, proto se pánské peněženky vyznačují velkým počtem kapes, místo na platební karty a podobně. Mají tak zkrátka vše pohromadě a nemusí nic složitě hledat. Nahrává tomu i pánské oblečení plné velkých kapes, kam můžete peněženku snadno jen tak schovat, když vyrážíte ven. Právě na to výrobci peněženek mysleli, proto mají pánské peněženky většinou střední velikost a pohodlně se vám budou vejít do kapes kalhot. Peněženky se většinou zavírají pomocí přezky s patentkou či magnetem, není to však pravidlem a najdete i pánské peněženky úplně bez přezky. Pokud chcete mít své peníze ještě bezpečněji uložené než je tomu u použití přezky, pořiďte si peněženku se zavíráním na zip, kterou využijete zejména při sportovních aktivitách.