kávu do kanceláří

Kávu do kanceláří pořizují téměř všichni zaměstnavatelé a dobře vědí proč. Jednak umí nabudit k lepšímu výkonu a během přestávek stmeluje kolegy. I během pracovní doby je potřeba si udělat drobnou přestávku nejen na svačinku. Již samotné aroma kávy vzbuzuje v lidech příjemné pocity. Každý zaměstnanec si zaslouží o přestávce dobrý šálek kávy, který dodá novou energii a zpříjemní pracovní den.

Pár drobných triků a pokaždé jiná káva

Většina lidí vlastnící automat na kávu má v domácích zásobách různé příchutě kávy. Kávu do kanceláří však drtivá většina zaměstnatelů pořizuje pouze v jedné či dvou variantách. K tomu, abyste si připravili pokaždé jiné kafe, stačí pouze drobné triky. S kolegy se můžete domluvit, že jeden koupí horkou čokoládu, druhý med, mléko, skořici, vanilkový extrakt a pokaždé si chuť kávy měnit dle nálady. Zatímco jeden nerad mění a experimentuje, pro druhého je to výzva. Pojďme si tedy prozradit dva různé recepty, jak kávu do kanceláří připravit pokaždé jinak.

Káva do kanceláří různých příchutí

Vanilková káva

Milujete-li vanilku a šéf vám kávu do kanceláře koupil jen klasickou – nezoufejte. Pořiďte si do kuchyňky pár potravinových doplňků, které vám umožní bleskurychlou přípravu lahodné kávy. Obvyklým způsobem si do hrníčku či sklenice připravte kafe. Mléko nalijte do uzavíratelné nádobky (stačí zavařovací sklenice). Do kávy přidejte podle chuti vanilkový extrakt. Každý má rád jinou intenzitu, záměrně tedy neuvádíme přesné množství. Promíchejte a přidejte sladidlo, jak máte rádi. Ideálně lžíci medu a opět promíchejte. Mléko ve sklenici štěrkejte, až bude z něj pěna a vlijte do kávy. Vytvoří se kopeček smetanové pěny a ten jemně poprašte skořicí.

Banánová káva

Zralý banán oloupejte a rozmačkejte vidličkou, pokud ovšem nemáte v pracovní kuchyňce i tyčový mixér. Jakmile jej máte rozmačkaný na jemnou kaši, vložte do hrníčku a zalijte trochou teplého mléka. Vmíchejte lžíci horké čokolády v prášku, podle potřeby ještě lze dosladit. Nyní přilijte již připravené kafe a promíchejte. Banánová káva je nejen chutná, ale zasytí. Kávu do kanceláří lze připravit na mnoho způsobů, záleží pouze na vaší fantazii, chuti a touze experimentovat.

Kávu do kanceláří

www.n-a-cz

 

Předchozí článek6 tipů pro zdravé dlouhé vlasy
Další článekJídlo do firem šetří zaměstnancům čas a nadřízeným peníze