Káva je nápojem, který pijí lidé po celém světě. Tato pochutina má mnoho příznivců, obdivovatelů a milovníků. Káva je charakteristická svou silnou vůní a černou barvou a pro jeho povzbuzující účinky se káva pije především. Přestože kávovary na kapsle jsou na trhu několik let, k českým uživatelům si kvůli vyšším nákladům hledaly cestu docela dlouho. V posledních letech se ale situace výrazně změnila a kávové kapsle se staly trendem dnešní doby. S jakými výhodami můžeme u kávy z kapslí počítat?

Kávové kapsle
Kávové kapsle

Klasika versus kávové kapsle

Asi před třiceti lety spatřil světlo světa převratný vynález – kávová kapsle. I když hermeticky uzavřená kapsle měla kromě prodloužení trvanlivosti další dva přínosy – zajistila správnou velikost porce a optimální jemnost mletí – komerčního úspěchu dosáhla až později, kdy se rozšířily kávovary a záhy i další systémy a značky. Pro spotřebitele jsou dnes nejviditelnější výhodou právě kávové kapsle oproti klasickým automatům na kávu, z důvodu velmi nenáročné přípravy – stačí vložit do přístroje, navolit program a o zbytek už se postará kávovar. Ohlídá teplotu a tlak vody, které jsou samozřejmě (kromě množství, kvality a jemnosti mletí kávy) pro výsledek rozhodující.

Zážitek z kávy prostřednictvím kávové kapsle

Každý, kdo někdy kávu připravoval v pákovém přístroji, ví, kolik práce dá uklízení rozsypané kávy, kapek v okolí kávovaru, mléku při přípravě cappuccina ani nemluvě. Kávové kapsle nás většiny těchto nepříjemností ušetří – stačí kapsli vložit do přístroje, a když je káva hotová, vyjmout ji a vyhodit do koše. Vše probíhá čistě a bez zdržování úklidem okolí kávovaru. Díky kávové kapsli máte jedinečnou možnost vyzkoušet různé arabiky, robusty a jejich směsi a najít mezi nimi tu pravou, která vám bude chutnat nejvíce. To je obzvlášť praktické v kancelářích – zatímco sypané či instantní kávy obvykle nebývaly více než dva druhy, kávu v kapslích je možné mít v mnoha variantách.

Nápojová Ambulance – specialisté  na kávové kapsle