Máte doma také několik krabic, které jsou napěchované k prasknutí knihami? Už je máte přečtené a nevíte, kam s nimi? Stěhujete se do menšího a na knihovnu, bohužel, nebude prostor? Nebo vyklízíte pozůstalost? Ať už je to jakkoliv, v každém případě musíte řešit problém, kam s knihami. Vyhodit je? Darovat? Nebo možná prodat?

Vsaďte na výkup knih

Vyhazovat knihy, které jsou stále zachovalé, čtivé a dají se ještě dále využít, je pro milovníky knih hotová pohroma. Podobně jako z nich vytvářet například různé dekorace nebo lampy. Mají vzdělávat, obohacovat ducha a ne sloužit k jiným věcem. Knihy, které nepotřebujete, můžete předat dál. Někomu, komu ještě jistě udělají spoustu radosti, kdo si je přečte. Jenže jak?

Nenechejte knihy jen tak doma, ale pošlete je dál. S výkupem knih je to naprostá hračka. Jednotlivé antikvariáty nabízí různé možnosti. Mohou vykupovat knihy nejrůznějších literárních žánrů, například cestopisy, odborné knihy, kuchařky, knihy o zahradnictví, detektivky, romány, sci-fi a další a další. Některé se specializují jen na určité žánry, jiné vykupují všechny.

Jak probíhá výkup?

Výkupy obecně probíhají na jednoduchém principu. Vy přinesete do obchodu knihy, které jsou následně zkontrolovány. Bere se v potaz žánr, spisovatel, ale také například to, v jakém jsou knihy stavu. Následně se s vámi domluví cena, a pokud je to přijatelná cena i pro vás, domluvíte se rovnou na výkupu.

Máte-li k výkupu více knih nebo rovnou celé sbírky, patrně ani vše neunesete. V takovém případě pomohou s výkupem knih v Praze. Jde o antikvariát, který vychází zákazníkům maximálně vstříc. Poskytují výkupy po celé České republice. Při větším množství knih přijedou, zdarma se na ně podívají a ocení. Následně je odkoupí, vyplatí v hotovosti a odvezou si je. Vše na vlastní náklady.