Vzhledem k situaci, která nastavila nová pravidla výuky nebo trávení volného času, se mnoho lidí poohlíží po vhodném přístroji k využití při dálkovém studiu, při homeoffice nebo ke krácení volných chvílí, které tráví doma. 

Na co se zaměřit před nákupem?

V první řadě je nutné vědět, na co budete tablet používat.

Pokud jej pořizujete jako nástroj ke studiu či práci, je tablet s klávesnicí výbornou volbou. Pro takovéto využití je nejvhodnějším operačním systémem Windows 10. Je přehledný a uživatelské prostředí je velice podobné klasickému počítači. 

Obsah obrázku text, okno, elektronika, přenosný počítač

Popis byl vytvořen automaticky

Většina tabletů s operačním systémem Windows 10 se vyrábí jako zařízení 2v1. To znamená, že připojitelná klávesnice je již v balení. Důležitý je v tomto případě také výkon a grafika. Není žádoucí, aby se uprostřed práce nebo videohovoru tablet zbytečně sekal.

Při nákupu tabletu pro využití ve volném čase je vhodné sáhnout po modelech s podporou SIM karet a 4G sítí. Díky tomu je možné surfovat po internetu nebo hrát hry i mimo dosah Wi-Fi. Pro hraní her je dobrým výběrem tablet s vyšším výkonem. K běžným činnostem vám ale postačí funkce běžného chytrého telefonu.

Tablety ke studiu i práci

Jak už bylo zmíněno, nejvhodnějšími tablety na učení jsou ty s operačním systémem Windows 10, které se již s klávesnicí dodávají. Klávesnice je při učení téměř nezbytná. Je nutné, aby žák viděl na obrazovku, a zároveň byl schopný psát. 

Klávesnice na obrazovce zakrývá značnou část obrazu, zpomaluje práci a tablet musí při psaní na stole ležet. Při výběru tabletu na učení je dobré se zaměřit také na kvalitu přední kamery. 

Vzhledem k tomu, že distanční výuka často probíhá pomocí videohovorů, je dobré, aby měl fotoaparát rozlišení alespoň 5 Mpx. Větší rozlišení pak nabízejí spíše dražší tablety.

Tablety pro volný čas

Tablety s klávesnicí jsou vhodné taky pro volný čas. Oceníte to zejména při brouzdání po internetu, kdy můžete mít tablet pohodlně opřený ve stojánku a psát pomocí externí klávesnice. Jakou klávesnici zvolit? 

Nejlepší volbou je tablet, který disponuje klávesnicí již od výroby. Je však možné dokoupit klávesnici zvlášť. Nabízí se dva druhy – samostatná klávesnice, nebo pouzdro na tablet s vestavěnou klávesnicí. Obě varianty mají své výhody. 

Samostatná klávesnice je větší, mnohdy stejně velká jako u klasického počítače a může disponovat dokonce numerickou klávesnicí. Pouzdro s klávesnicí většinou poskytuje také stojánek pro tablet, takže není nutné jej dokupovat zvlášť, a navíc máte klávesnici všude po ruce.

Tablety s klávesnicí jsou tedy skladnou a pohodlnou náhradou běžného notebooku či počítače. Skvělé využití najdou u dětí při domácí výuce i při trávení volného času na internetu.

Předchozí článekDrony rozzáří nebe nad Českou republikou… Již brzy!
Další článekOpravdu máte odvahu na to, pustit se do domácí přípravy kávy?