Pořídili jste si chalupu a přemýšlíte, co vše budete potřebovat nakoupit, abyste na ní mohli pohodlně fungovat a nic vám nechybělo? Dáme vám pár tipů, co neopomenout a co se vám bude určitě při rekreaci hodit. Ať už jde o praktické nebo estetické produkty, bez těchto se neobejdete!

Kvalitní nářadí

Kvalitní set s nářadím je alfa a omega pravého chalupáře. Marná sláva, v každém domě nebo chalupě je potřeba občas něco utáhnout, opravit, vyměnit, proto si pořiďte ideálně celou krabici s nářadím, kde budete mít poskládaný základní komplet šroubováků, kleští, kladívko, nůžky a další. Neobejdete se ani bez kvalitní sekery a vyplatí se  mít i svou vrtačku. Pokud se chystáte obdělávat půdu a zahradničit, vybavte se také kvalitním zahradnickým náčiním. Hrábě, motyka, kolečka, konev, rukavice jsou naprostým základem.

Vychytávky pro volný čas

Na chalupě určitě nechcete jen pracovat na zahradě a domu a budete ji využívat k odpočinku, relaxu nebo aktivně trávenému času. Zamyslete se proto nad těmito tipy:

Gril

Pořiďte si gril, protože není nic příjemnějšího, než společenská příprava jídla pod širým nebem na ohni. Grily existují i elektrické, ale klasice na dřevěné uhlí se nic nevyrovná. Nemusíte ani investovat do předražených grilů, protože v zásadě stačí mít mřížku, kterou jakýmkoliv způsobem umístíte nad žhavé uhlí, a můžete rovnou začít. Místo pro gril můžete vytvořit i z obyčejného ohniště. Když rozpálíte oheň a počkáte, až z něj přestanou šlehat plameny a zůstanou jen uhlíky, můžete s pomocí mřížky okamžitě začít s přípravou jídla.

Venkovní nábytek

Vyplatí se zútulnit si chalupu pohodlným nábytkem venku. Zahradní sety lehátek, židlí, stolu a slunečníku jsou dostupné a můžete k nim přiobjednat i houpačku nebo pohodlnou hamaku. Pokud jste kutilové, nebojte se vyrobit si lavičku nebo špalek na sezení sami. Budete z něj mít radost a třeba k ohništi se takový styl naprosto hodí.

Wellness

V dnešní době, už jsou dostupné jednoduché sauny, bazény nebo vířivky, které mohou váš pobyt na chalupě také výrazně zpříjemnit. Promyslete, co byste využili, kde by si vaše tělo odpočinulo a neváhejte si některou ze zmíněných vychytávek pořídit. Uvidíte, že pak na chalupu budete jezdit ještě o to raději.