Maďarský Hévíz s jedinečným termálním jezerem leží v Zalianské župe, pouhých 10 km od jezera Balaton a je dostupný téměř všemi dopravními prostředky. Díky unikátnímu léčivému termálnímu jezeru toto místo nabízí celoroční možnost venkovního koupání, ale zároveň si zde můžete vychutnat i tradiční Hévízskou terapii, zátěžovou lázeň, léčivý bahenní zábal, stejně jako mnoho dalších lázeňských kúr a procedur. Na své si zde přijdou i milovníci wellness a zdravého životního stylu.

Efektivní řešení problémů s bolavým krkem, zády, kyčlemi či koleny

V nabídce Medical wellness neboli lékařsky kontrolovaných kúr městečka Hévíz, které se věnují každému jednotlivci zvlášť a přizpůsobují se jeho potřebám, naleznete například i tradiční Hévízskou terapii pomáhající nejen při léčbě pohybového aparátu. Mezi jednotlivé léčebné prvky této terapie patří koupání v termální vodě, léčivý bahenní zábal nebo bahenní koupele či speciální zátěžová lázeň. Do individuálního léčebného plánu může být zahrnuta také konzumace léčivé vody jezera Hévíz z pitné fontány, terapeutická masáž, pohybová terapie, fyzioterapeutická procedura či vodoléčba.

Jedinečná zátěžová lázeň

Lékaři doporučovaná zátěžová lázeň, invence hévízského revmatologa Dr. Molla Károly, je určena lidem trpícím bolestem páteře v krční a křížové oblasti, nicméně je vhodná i jako preventivní metoda pro zachování zdravé páteře. Jedná se o zvláštní podvodní proceduru cílenou na jemné oddálení obratlů páteře a natažení páteřní soustavy. Účinkem tohoto natažení je, že jednotlivým meziobratlovým ploténkám vzniká možnost vrátit se do původní zdravé polohy. Zátěžová procedura je zcela bezbolestná jelikož nadlehčující síla vody přivádí tělo do uvolněného stavu.  


Léčivé bahenní zábaly

Svého druhu ojedinělé hévízské bahno převážně rostlinného původu obsahuje organické i anorganické složky a vyredukované sirné sloučeniny, které mají vysoký léčebný potenciál. Toto bahno tmavě šedé barvy a měkké konzistence se nachází na dně termálního jezera, odkud se odebírá a využívá se spolu s termální léčivou vodou a komplexní fyzioterapeutickou péčí k léčbě všech nemocí pohybového ústrojí a nemocí revmatického původu. Bahno se aplikuje při procedurách formou bahenních zábalů. Po proceduře se doporučuje alespoň půlhodinový klid a odpočinek.

Léčebné masáže a podvodní masáže

Vedle lázeňských kúr doporučujeme určitě vyzkoušet i léčebnou masáž. Léčebná masáž není totéž jako uvolňující wellness masáž. Její léčebný a relaxační účinek je mnohem hlubší. Vše začíná 10-15minutovou koupelí v termální vodě, která je velmi účinná na uvolnění měkkých tkání, čímž zvyšuje účinnost vlastní masáže.

Jak se do Hévízu dostanete

Do lázní Hévíz se dá dostat letecky, autem přes Brno – Lanžhot – Bratislavu – Györ – Pápa – Szombathely nebo můžete zvolit cestu autobusem některé z mezinárodních autobusových linek, které do Hévízu jezdí pravidelně. Ačkoliv vlakem se přímo do lázní nedostanete, nejbližší železniční stanice se nachází jen pár kilometrů odsud v městě Keszthely. Odtud není problém se do Hévízu dopravit za pár minut taxíkem nebo využít autobus, který jede každých 30 minut.
Více o Hévízu na www.heviz.hu/cz. Zde http://www.heviz.hu/objednavka-prospektu je možné si zdarma stáhnout informační brožurku o Hévízu a další užitečné materiály jako např. mapu města a podobně.