Součástí každé kuchyně je zákonitě dřezová baterie. I kdybyste třeba stokrát chtěli, tak se bez tohoto příslušenství v domácnosti neobejdete. Dejme tomu, že na umývání nádobí si pořídíte myčku. I tak ale musíte mít zdroj vody, s jehož pomocí opláchnete podle potřeby nůž nebo talíř, aniž byste kvůli tomu spouštěli dlouhý mycí cyklus. Nějak také musíte přivádět vodu na vaření nebo na umytí rukou. Určitě by nebylo pohodlné ani příjemné tohle všechno řešit v koupelně, navíc ta má svůj vlastní, zcela jiný účel. Ne, moderní domácnost nemůže bez kvalitní dřezové baterie fungovat. Ovšem vzhledem k šíři výběru, jaký vám dnešní trh nabízí, je potřeba se dobře orientovat, abyste pro sebe našli to pravé.

kuchynska-baterie

Dřezová baterie – jak vybrat tu nejkvalitnější?

Dnešní dřezové baterie jsou zcela jiné, než jaké byly dříve. Pokud se jen zběžně podíváte do nabídek na e-shopech nebo v kamenných obchodech, zjistíte to na první pohled. Kromě toho, že se baterie od sebe navzájem liší materiálem (nejběžnější je nerezové provedení, méně časté pak granitové, keramické či pochromované), je můžeme dělit i z hlediska tvaru nebo velikosti. To je jejich velkou výhodou, protože díky této rozmanitosti lze snadno sladit dřezovou baterii se stylem vaší kuchyně. Pokud se vám to povede, vypadá to vskutku skvěle a na každého, kdo k vám přijde na návštěvu, to zcela jistě zapůsobí. Pro pěkný design však nesmíte zapomenout ani na praktickou stránku věci, tedy zejména na volbu pohodlného typu ovládání a vhodného umístění. Naštěstí jsou dnešní baterie dostatečně variabilní a nabízí řadu řešení. Pomineme-li některé atypické modely, je jejich základní dělení následující:

 • Podle umístění:
  • Nástěnné
  • Stojánkové
 • Podle způsobu ovládání:
  • Pákové
  • Kohoutkové
  • Výjimečně digitální nebo dotykové

Co moderní baterie přináší?

Jelikož žijeme ve 21. století, mají i dřezové baterie svou přidanou hodnotu v podobě úspory vody nebo některých vyladěných technologií. To je posouvá zase o krok dál a dělá to z nich inteligentního pomocníka v domácnosti. Chcete si do hrnce napustit rovnou vařící vodu? Pokud máte správný model s připojeným bojlerem, není to problém. Rádi byste si dali čistou, perlivou vodu k pití? Ani to nemusí být nemožné. Stačí jen najít baterie, které to umí, není jich málo. Na trhu se určitě setkáte hned s několika takovými. Pak už vše závisí jen na vaší volbě. Rozhodně se ale nákupu nebojte, dává vám možnost získat do domácnosti za dobrou cenu šikovného pomocníka a pěkný doplněk v jednom kuse.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Naše-domy.cz

Český-magazín.cz

Krásné-bydlení.cz

Předchozí článekNávrhářka šperků s vlastním soustruhem
Další článekZačít učit twerk byl risk, který se vyplatil, říká tanečnice Aneta Antošová