Kdo říká, že pobyt v lázních musí být pouze o léčebných procedurách a procházkách po promenádě? Pokud chcete s partnerem nebo přáteli zažít něco nového a ještě se po dni plném zážitků či sportu ponořit do termálního jezera, je pro vás Hévíz tou pravou destinací.  

Maďarské lázeňské městečko Hévíz je přitom jen pár hodin cesty od českých hranic. Leží u stejnojmenného termálního jezera, které je největším biologicky aktivním přírodním jezerem světa vhodným k celoročnímu koupání. I během nejstudenější zimy má voda příjemných 23-25 °C, takže se můžete klidně nechat unášet jemným proudem a relaxovat. 

Pro cestovatele toužící po odpočinku má Hévíz kromě krásného jezera s možností plavání mezi lekníny připraveny také bohaté wellness služby a léčebné procedury. Vyzkoušet můžete třeba bahenní koupele a zábaly nebo slavnou zátěžovou terapii, která má blahodárné účinky na zádové svalstvo a páteř. 

Odpočívejte aktivně po celý rok

Hévíz a jeho blízké okolí jsou ale také skvělým místem pro aktivní odpočinek a nové zážitky. Můžete si třeba vyzkoušet populární vozítko Segway nebo se proletět horkovzdušným balonem. Nebo si sbalte své hole a zahrajte si golf na místním hřišti. A v horkých letních dnech oceníte možnost prozkoumat místní jeskyně. 

V blízkém i širším okolí města najdete rozvětvenou síť cyklotras a značených turistických cest. Obyčejné nebo elektrické kolo si můžete přímo v Hévízu a pak už se můžete vydat na výlet k jezeru Balaton, které je od Hévízu vzdálené jen 10 kilometrů a nabízí celou řadu dalších aktivit. Je například ideálním místem pro plachtění, výlet lodí či windsurfing.

Pokud se však chystáte do Hévízu ještě teď v zimě, máme pro vás speciální tip. Vydejte se na projížďku kánoí po řece. Možná to zní jako šílený nápad, kdo by chtěl v zimě na studenou řeku. Jenže řeka Hévíz nikdy nezamrzá a vy si tak můžete užít téměř pohádkovou plavbu po párou zahaleném prameni řeky i v mrazech. Celý výlet zabere zhruba tři hodiny a vice informací k němu získáte v Hévízském turistickém centru.

A jestli chcete v Hévízu letos přivítat Nový rok, doporučujeme využít některý ze speciálních balíčků, které si jednotlivé hotely pro silvestrovské období připravily. Kromě ubytování obsahují i večerní raut nebo speciální večeři spojenou se zábavním večerem, živou hudbou a tancem až do brzkých ranních hodin. Těšit se můžete samozřejmě i na silvestrovský ohňostroj. 

Více o lázních Hévíz je k dispozici na www.heviz.hu/cz

Tip redakce: Nechcete být odkázáni na půjčovny kol? Kupte si svoje horské kolo na bikero.cz.

Předchozí článekDveře Muteo sklízí úspěch na mezinárodním poli
Další článekCo všechno si lze postavit z hliníkových profilů?