Všimli jste si, jaký vliv na vaši náladu má okolní prostředí? Když máte doma uklizeno, hned je svět o něco hezčí. A víte, že volbou správných úklidových pomůcek a prostředků si můžete úklid zkrátit na minimum? Prozradíme vám, s jakými pomůckami vás gruntování začne dokonce bavit.

Snadný úklid podlah

Pojďme to vzít hezky od podlahy. Tady vsaďte na pravidelnost. To je klíč ke zjednodušení úklidu. Ve volné chvilce popadněte smeták a zbavte podlahu prachu a nečistot. Jednou týdně se pak pusťte do vytírání na mokro. Vyberte prostředek dle typu své podlahy. Měl by ji nejen důkladně vyčistit, ale také chránit.

U výběru úklidové sady se zaměřte hlavně na dostatečně dlouhou tyč mopu, ať si při vytírání neničíte záda. 100% zvolte úklidový mop, který nebudete muset ručně ždímat. Ždímání je nejen nepříjemné, nehygienické a kontakt se saponátem nedělá dobře pokožce vašich rukou, ale také nadměrně namáhá záda.

Mezi největší hráče na trhu úklidových prostředků patří značky Leifheit a Vileda. Úklidový mop na podlahu Leifheit TWIST SYSTEM NEW XL zvládnete umýt podlahu za minutku bez velké námahy. Díky rotačnímu systému na vyždímání mopu umístěnému přímo v držadle nedochází ke kontaktu rukou se špinavou vodou. Teleskopická tyč a 360° rotace pro vytírání do osmiček zase zajistí maximální pohodlí při práci.

Videa:

Zapomeňte na složité leštění oken

Mytí oken je velkým strašákem. Době, kdy hospodyňky používaly na vyleštění oken novinové papíry a balancovaly na štaflích, ale dávno odzvonilo. Dnes můžete mít nablýskaná okna za chviličku a s minimem úklidových prostředků. Postačí vám totiž jediná vychytávka – vysavač na okna.

Velmi oblíbená je SADA vysavače na okna Leifheit WINDOW CLEANER s násadou 43 cm. Vysavač má odlehčené tělo a je bezdrátový s výdrží baterie až 35 minut. Díky tomu je manipulace s ním opravdu snadná. Je navíc vhodný nejen na okna. Umyjete s ním i dlaždice, zrcadla anebo sprchový kout. Hubici se stěrkou je možné vyměnit i za menší 17centimetrovou, takže se dostanete i na hůř přístupná místa.

Videa:

Jak snadno vyžehlit hory prádla?

Čím je hromada nevyžehleného prádla větší, tím je děsivější. Jak ji zdolat?

  • Pusťte si dobrou hudbu, uvařte oblíbený čaj a vrhněte se na to.
  • Prádlo si rozdělte na hromádky podle materiálu. Nebudete pak muset stále měnit nastavení na žehličce.
  • Připravte si prostor na žehlení. Nejlepší je samozřejmě sáhnout po kvalitním žehlicím prkně. Nejen, že vám ušetří čas, protože díky moderním technologiím je žehlení jednodušší a rychlejší. U kvalitního prkna si také můžete nastavit výšku. A za to vám vaše záda určitě poděkují.

Pro pohodlné žehlení doporučujeme žehlicí prkno Leifheit AirBoard Premium L Plus NF. Tenhle pomocník urychlí a zjednoduší žehlení o 33 %. To díky „thermo-reflect” technologii, kdy se pára a teplo odráží a prádlo je tak žehlené jak seshora, tak zespoda. Žehlicí prkna Leifheit jsou navíc ultra lehká pro snadnou manipulaci či přepravu.

Sušení prádla a správné umístění sušáku

Chcete si žehlení usnadnit ještě víc? Dbejte na správné usušení prádla. Pokud máte možnost, skvělá varianta je sušit prádlo venku. Pokud ne, zvolte dobře větranou a vytápěnou místnost, kde není moc velká vlhkost vzduchu. Sušák neumisťujte moc blízko ke zdi, aby mohl vzduch volně proudit.

Jaký sušák vybrat? Leifheit nabízí skoro nekonečné možnosti.

  • Na zahradu: Pro sušení prádla na zahradě můžete zvolit otočný sušák zabudovaný na pevno anebo jeho mobilní variantu.
  • Na balkon: Máte možnost instalovat sušák na balkon? Připevněte na stěnu výsuvný sušák.
  • Do bytu či domu: Vnitřní sušák pak volte podle svých prostorových možností. Umístěte ho na stěnu nebo si vyberte závěsnou variantu na topení. Praktické jsou také rozkládací sušáky, například sušák na prádlo Leifheit TOWER. Dokáže pojmout až dvě pračky prádla díky tomu, že je možno využít tři patra sušáku nad sebou. V případě potřeby se krásně vejde i na balkon, kam ho můžete s klidem postavit. Jeho kvalitní materiál totiž nekoroduje.

Chcete si usnadnit práci s úklidem a zároveň ušetřit? Nakupte na domacipotreby-franta.cz. Žehlící prkna, sušáky, mopy, vysavače na okna a další úklidové pomůcky Leifheit tam nyní seženete v akci.