Každý, kdo se chce dožít vysokého věku, musí dbát o zdravý jídelníček. Součástí zdravého jídelníčku by měly být i zdravé potraviny, vitamíny a minerály a čas od času také doplňky výživy (například kloubní výživa), které mohou napomoci předcházet nejrůznějším chorobám a jiným zdravotním nástrahám.

Zdravé potraviny a kvalitní pitný režim způsobí, že se budete cítit lépe nejen fyzicky, ale i psychicky. Zdravý jídelníček, dostatek pohybu a celková změna životního stylu jsou tedy (kromě genu dlouhověkosti, tedy genové predispozice, jež rovněž z velké části určuje, jakého věku se dožijeme) naprosto nezbytné k dosažení maximálního věku dožití.

Když nemáte genovou predispozici pro dlouhověkost, nezoufejte

I když člověk nemá genovou predispozici, může mít dlouhověkost na dosah ruky. Udržováním těla v kondici do vysokého věku, zdravým životním stylem, sportováním, konzumací zdravých potravin i přípravků na hubnutí v případě nadváhy lze také velmi významně ovlivnit délku života. Některé studie tvrdí, že to může být až z 80 %.

Pokud jste si při čtení těchto řádků řekli, že je nejvyšší čas zamířit do posilovny či jiného fitness centra, začínejte pomalu a s rozumem. Abyste oddálili únavu, zlepšili koncentraci, zvýšili psychickou aktivitu a prodloužili možnost vykonávat těžkou fyzickou aktivitu, neostýchejte se sáhnout po kvalitních anabolizérech a stimulantech. Anabolizéry a stimulanty vám zajistí dostatečné množství energie, a navíc podpoří růst vaší svalové hmoty. Jsou výbornými společníky také v rámci regenerace. Soustřeďte se rovněž na dostatečný příjem bílkovin. Klidně dodejte tělu jako stavební materiál přímo aminokyseliny.

Chcete zhubnout nebo přibrat?

Ke kreatinu, proteinu, proteinovým dezertům, proteinovým tyčinkám, sirupům a toppingům, ale také spalovačům tuků, vitaminům a minerálům a dalším doplňkům výživy včetně zdravých potravin se dostanete v e-shopu monsterfitness.cz. Trápí-li vás opačný problém a nehledáte přípravky na hubnutí a udržení si své váhy, ale potřebujete spíše gainery, tedy přípravky na přibrání, najdete je tam též. Stejně jako dárkové poukazy, kterými můžete pomoci prodloužit věk a udělat radost někomu jinému.

Náš tip: Skvělým pomocníkem pro udržení mobility kloubů a odpovídající fyzické kondice je jízdní kolo.

Předchozí článekKam s koly v bytových domech? Česká firma nabízí kolárnu nové generace
Další článekLázně Jáchymov