Přestože se výrobní pracoviště navrhují podle hygienických a ergonomických potřeb pracovníků, na kvalitní osvětlení zaměstnanců se dost často zapomíná. Výsledkem mohou být zdravotní komplikace, snížení produktivity práce, úrazovost a samozřejmě také vyšší procento takzvaných zmetků – tedy nekvalitních výrobků. Aby se tomu předešlo, je třeba pamatovat na kvalitní LED průmyslové osvětlení a LED pracovní světla, která zbaví pracovníky zánětu spojivek, pálení očí, bolestí hlavy, přetížení sítnice a podobně.

LED technologie umožňují nahradit běžné reflektory LED reflektory, běžné zářivky LED zářivkami a tím ušetřit značné množství elektrické energie. Stejně je tomu také u LED veřejného osvětlení.

Dnes vítězí LED technologie

Staré žárovky byly z prodeje vytěsňovány již v polovině roku 2009. V té době se do popředí zájmu začaly dostávat úsporné zářivky, halogenové světelné zdroje a růžky začaly vystrkovat také LED žárovky a LED svítidla. Dnes LED technologie vede na celé čáře, neboť má nejdelší životnost a dokáže uspořit nejvíce energie. Tím je kompenzována i vyšší pořizovací cena LED osvětlení.

Volba je na vaší straně

Zatímco donedávna se všichni “ledek” obávali, protože se domnívali, že nedokáží svítit tak dobře jako klasické žárovky, dnes si je většina lidí nemůže vynachválit. Už jsme zapomněli, že první “ledky” svítily nějak moc bíle, později zase moc žlutě. A dnes? Dnes máme před sebou obrovskou škálu intenzity bílé a žluté, takže si můžeme vybrat přesně takovou barvu světla, na jakou jsme byli zvyklí u své starých žárovek. I když na druhou stranu odborníci tvrdí, že právě žluté světlo očím nejvíce škodí. A tak se při výběru LED nouzového osvětlení, LED pásků, LED zářivek, LED reflektorů, LED průmyslové osvětlení a LED panelů a podobně kloňte raději k barvě bílé. Připomíná totiž mnohem více denní světlo, které je pro oči blahodárné.

Předchozí článekJak čelit trendu zvyšování energií? Třeba přechodem na LED pracovní světla
Další článek5 chyb vysokých škol, kvůli kterým si studenti nechávají psát práce od jiných