Trávení společných chvil je jak víme romantické, krásné a plné lásky. Po nějakých těch měsících nebo letech se z toho často stává také systém kompromisů a ústupků. Kdy jeden chce to a druhý zase tamto. Páry tak často nakonec prosedí odpoledne před televizí nebo u svých chytrých telefonů, protože nejsou schopni se dohodnout. A přesně to je čas na změnu!

my

Nejen průzkumy, ale především tisíce českých párů vám potvrdí, že pokud společně trávíte čas aktivně, více se navzájem poznáte, jste plní energie a tak nějak opět zamilovaní. Samotná fyzická aktivita nebo silné emoční zážitky v našem těle totiž vyplavují endorfiny neboli hormony štěstí. A ve spojení s tím, že s vámi v tu chvíli je někdo blízký, se pocity štěstí a spokojenosti ještě stupňují.

Promluvte si a najděte schůdnou cestu

Jen si musíme dát pozor, aby to štěstí nebylo jednostranné. V mnoha párech se totiž běžně vyskytuje jeden nepříjemný extrém. Může to být i naopak, ale velmi jasným příkladem jsou muži a sport. Partner miluje například jízdu na horském kole a nutí jezdit i partnerku, která se kvůli němu „obětuje“. Jsou ale šťastní oba? A mnoho dalších příkladů.

Vždy si nejdříve společně promluvte a najděte věci, které by vás bavili oba a při kterých nebudete jen popadat dech, ale také budete mít čas tím druhým mluvit a užívat si jeho přítomnost. Možností je spousta.

Párové cvičení

Cvičit v páru má nespočet výhod. Kromě fyzických také ty psychologické. U cvičení s partnerem totiž zažijete mnoho srandy a někdy trochu té erotiky. Motivujte se navzájem, pomáhejte si překonat vytčené cíle a uvidíte, že jste k sobě ještě nikdy neměli tak blízko.

Chcete se o párovém cvičení dozvědět více? Pak si nenechte ujít tento blog o cvičení a zdravém stravování.

Turistika

Turistika, stejně jako cvičení je o podpoře. I při menších výšlapech po českých luzích a hájích totiž mohou nastat situace, kdy už nemůžete. Je pak na tom druhém, aby vás podpořil a pomohl vám dojít do cíle. Velkým plusem turistiky je možnost pořádně si popovídat a také fakt, že strávíte celý den na čerstvém vzduchu.

Rekreační sporty

Tenis, badminton, ping pong, běhání, jízda na bruslích, populární chození po laně slackline nebo třeba párová Hatha jóga. Výběr je široký. Pamatujte jen na jedno pravidlo – musí to bavit oba.

Společné hobby

Pokud nejste zrovna sportovní tipy, rozhodně nemusíte zoufat. Aktivní trávení společného času je i práce na zahrádce, návštěvy kulturních akcí nebo šachy.

Je tedy pouze na vás, jak společný čas strávíte. Vždy je ale lepší aktivně, než jen pasivně sedět „vedle sebe“.

Pokud jste ještě svůj vysněný vztah, ať už vážný nebo přátelský, nenašli, můžeme vám doporučit on-line seznamku randino.cz, kde někoho můžete najít i vy.