Náušnice patří bezpochyby k nejoblíbenějším a nejrozšířenějším dámským šperkům. Většina žen vedle zásnubního a snubního prstenu nosí pouze náušnice a téměř je nesundává. Vždyť tato ozdoba je první, kterou holčičky dostanou do vínku. Další klenoty přicházejí až postupně s věkem, ale uši se nejčastěji nechávají propíchnout do jednoho roku života. Nejsou však náušnice jako náušnice: existuje nepřeberné množství stylů, tvarů, designů a podob této nesmrtelné klasiky. My vás však seznámíme se třemi základními kategoriemi, které se hodí k různým příležitostem.

eppi

Pecky

Tento typ zlatých, platinových a stříbrných náušnic je velice rozšířený. Drobné a decentní pecičky, často zdobené broušenými diamanty nebo drahými kameny či perlami se hodí na každodenní nošení. Jemně dokreslují tvar obličeje a zvýrazňují barvu a lesk očí, přesto vzhledem ke své velikosti nepřekáží a zbytečně neodvádí pozornost. Představují ideální doplněk pro administrativní pracovnice, zdravotní sestry a lékařky a všechny ženy, kterým by mohutné náušnice při práci překážely.

Visací náušnice

Na první pohled elegantní šperk je k dostání hned v několika provedeních. Od menších kousků na každý den po zdobené lustrové náušnice, které zazáří na večírcích a koktejlových party. Takovými visacími zlatými náušnicemi se smaragdy oslníte na firemní vánoční akci, ale za psacím stolem zjistíte, že co se hodí na večer, není už tak praktické ve všední den. Svojí váhou a nepřehlédnutelností proto patří tyto visací šperky spíše na speciální okamžiky. Pokud si však nedovedete svůj den bez jemného cinkání a pohupování kolem ušních lalůčků představit, zkuste jejich jemnější provedení.

eppi

Kruhy

Bez začátku a konce – takové jsou kruhy. Nezáleží na ušlechtilém kovu a použitém zdobení, pouze na velikosti. Malinké objímky se hodí i do kanceláře, ale výrazné kousky sluší při běžném nošení hlavně dívkám školou povinným. Dámy odrostlé školním škamnám by měly svoje oblíbené kruhy oprášit v případě, že se chystají na oslavu nebo party. V kanceláři nemusí být velké kruhy úplně praktické a mohou působit ne zcela distingovaně.

eppi

Ano, vezměte si naše doporučení k srdci, ale pamatujte, že rozhodující slovo leží na vašich bedrech a že jde o to, abyste se v náušnicích cítily pohodlně a příjemně.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz