Na nákupní portál Wish.com se pravidelně vrací miliony zákazníků z celého světa. Hlavním důvodem je obrovská nabídka levného zboží, jež zahrnuje vše od oblečení, módních doplňků a bižuterie až po bytové doplňky a příslušenství k elektronice. Čeští zákazníci ocení také dostupnost e-shopu v češtině, díky níž lze nákup hravě zvládnout i bez znalosti angličtiny či jiného jazyka. Jaké jsou další výhody portálu Wish, s čím je třeba počítat a na co si dát pozor?

Známý nákupní portál Wish sdružuje obrovské množství obchodníků, kteří prodávají nejrůznější výrobky za neuvěřitelné ceny. Nejčastěji je připodobňován k oblíbenému online tržišti AliExpress, jež funguje na totožném principu a nabízí podobně rozmanitou škálu zboží. Ačkoliv je na AliExpress nabídka o něco širší, je i v e-shopu Wish rozhodně z čeho vybírat.

Proč jsou nákupy na Wish výhodné?

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá – drtivá většina produktů je zde nabízena za ceny, které jsou znatelně nižší než v jiných internetových či kamenných obchodech. Z tohoto hlediska je Wish srovnatelný například s čínskými e-shopy BangGood, DealExtreme nebo TinyDeal, ovšem s rozdílem, že nabídka zboží na Wish je o hodně různorodější.

Dobrý poměr ceny a kvality

Zkušenost praví, že co je levné, bývá často nekvalitní. Neplatí to však ve všech případech. Co se dle zákaznických recenzí na Wish nejvíce vyplatí nakupovat? Především jde o drobné příslušenství k elektronice, například kryty na mobilní telefony, kabely, držáky nebo konektory. Oblíbené jsou rovněž nákupy oblečení, a to zejména díky tomu, že si lze prohlédnout i reálné fotografie od předešlých nakupujících. Velmi častou položkou nákupních košíků bývají také šperky a další bižuterie, jejíž kvalita je stejná jako v módních řetězcích, ale cena výrazně nižší.

Snadné vrácení zboží

Mnohé z nás od nákupů v zahraničních e-shopech odrazuje strach ze složité reklamace nebo vrácení zboží. Dobrou zprávou je, že tento úkon v případě Wish není vůbec složitý. Pokud zákazníkovi zboží nesedí například z důvodu špatné velikosti či se mu zkrátka nelíbí, může jej do 30 dnů vrátit. Určitě nejsou na místě obavy ze ztráty peněz a podvodu, protože se Wish řadí k solidním e-shopům. Platba je zákazníkovi vždy vrácena stejnou cestou, jakou byla přijata, a to do 14 dnů od obdržení zásilky.

Nabídka portálu Wish.com skýtá obrovské množství produktů za skvělé ceny.

Nákup se ne vždy vyplatí. Proč?

Jak už to tak bývá, není vždy všechno zalité sluncem. Wish patří k ověřeným e-shopům s širokou zákaznickou základnou a velkým množstvím kladných hodnocení, přesto je občas nutné být ostražitý. Na co je třeba během nákupu pamatovat a na co dát pozor?

Nekvalitní zboží

Nákupu nekvalitních výrobků se dá vyvarovat díky uživatelským recenzím, které jsou k nalezení u každého produktu. Obecně se nedoporučuje objednávat elektroniku, a to ani tu značkovou, protože se na ni z důvodu vyšší ceny vztahuje clo a DPH.

Clo a DPH

Kvůli nutnosti platit clo a DPH se nákup nemusí vyplatit tak, jak to na první pohled vypadá. DPH se platí u objednávek v hodnotě nad 22 €, clo u objednávek v hodnotě vyšší než 150 €. Díky nízkým cenám však není problém se těmto poplatkům vyhnout.

Zpoplatněné poštovné

Jelikož Wish funguje jako překupní místo a každá zásilka putuje z jiné lokality, je nutné platit poštovné za každý kus objednávky zvlášť. Nejedná se o žádné vysoké částky, nicméně někoho tato skutečnost může odradit.

Zmíněné stinné stránky se týkají většiny čínských e-shopů, nejen portálu Wish. Nákupy na Wish lze díky příznivým cenám označit za výhodné, vždy však záleží i na přístupu zákazníka – zda věnuje pozornost hodnocení zboží, zda upřednostňuje nízkou cenu před kvalitou a tak dále. Před samotným nákupem se vyplatí pročíst Wish – recenze, které obsahují kompletní informace o průběhu objednávky, způsobu registrace, platby i době doručení na adresu příjemce.