Vyhlídkové lety horkovzdušným balonem jsou příjemnou změnou během obchodních akcí. Můžete je však také dát formou dárkového poukazu komukoliv k narozeninám či jinému výročí. Vedle samotného letu budete navíc svědkem nafouknutí balonu a tradičního leteckého křtu na závěr letu balonem.

Zážitek z letu

Poletíte jemnými proudy vzduchu pod barevnou kopulí horkovzdušného balonu. Zažijete nádherné výhledy na krajinu i památky Jihomoravského kraje a pocit svobody, který vám může dát jen let balonem. Zažijete tak jedinečný a nezapomenutelný příjemný čas. Vyhlídkové lety horkovzdušným balonem jsou velkolepé a extrémně hladké. Není třeba se obávat nemoci z pohybu, protože se nejedná o žádný pocit pohybu jako v autě nebo lodi na vodě. Váš balon nabízí neomezený výhled 360 stupňů na velkolepé scenerie Jihomoravského kraje. Rychlost a směr větru vždy určuje cestu letu a cíl. Průměrný let pokrývá asi 15–20 km a trvá přibližně 1 hodinu. Maximální kapacita balonu bývá 4–5 cestujících.

Vaše rodina a přátelé jsou také vítáni jako členové pozemní posádky. Mohou tak sledovat váš let balonem a zúčastnit se závěrečného křtu.

Letíte obvykle 300 metrů nad zemí, ale můžete si také vybrat nadmořskou výšku, která je pro vás nejlepší. Když balon přistane, je normální zažít náraz nebo sérii nárazů, když se balonový koš dotkne země. Jak těžké bude přistání, závisí na rychlosti větru. Rychlost větru je obvykle menší než 15 km/h. Po návratu na místo startu dostane každý cestující bezplatné šumivé víno a personalizovaný letový certifikát jako součást křtu pro nové absolventy balonového létání.

Místo konání a doprava

Místo odletu je volitelné, každá společnost nabízí několik standardních míst odletu a další individuálně zvolená místa jsou za příplatek. Pořadatelé také často nabízejí vyzvednutí zdarma ve vašem hotelu.

Standardní odletová místa jsou:

Ø  Let balonem Brno a okolí – Brněnská přehrada, Žabovřesky, Královo Pole a Kraví hora

Ø  Let balonem Pálava a okolí – Mikulov, Strachotín, Mušov, Uherčice, Ivaň, Milovice, Horní Věstonice, Klentnice

Ø  Mohelno

Ø  Vyškov

Ø  Uherské Hradiště

Ø  Tišnov

Ø  Boskovice, Letovice

Čas

Kvůli klimatickým podmínkám je možné bezpečně letět pouze v ranních hodinách nebo v pozdně odpoledních hodinách. Časy startu se také mění podle sezony. Vysoký vítr, déšť nebo padající sníh létání znemožňuje, a je tedy nutné domluvit náhradní termín. Účastníci by vždy večer před plánovaným letem měli sledovat výhled aktuálního počasí. Pokud by váš plánovaný let byl zrušen z důvodu nepříznivého počasí, bude váš let přesunut na další dostupné datum letu.

Co si vzít s sebou

Vezměte si oblečení, které používáte na turistické výlety nebo na práci na zahradě. Doporučují se tenisky nebo vodotěsná obuv pro ranní lety – odletová místa mohou být pokryta ranní rosou. Přineste si také svůj fotoaparát. Nepoužívejte šaty, šortky a sandály.

Spoluúčast

Cestujícím se doporučuje, aby se podíleli na nafukování a vyfukování balonu, což velmi přispívá k zážitku z celého letu balonem.

Děti a senioři

Lety horkovzdušným balonem se nedoporučují dětem mladším 10 let, dospělým blížícím se věku 80 let, těhotným ženám, osobám s osteoporózou, poraněním hlavy, zad a nohou. Cestující během letu stojí a je nutné podat určitý výkon, abyste se dostali dovnitř balonového koše. Účastnit se letu horkovzdušným balonem není povoleno dětem do 130 cm.

Památky, atrakce, zajímavá místa při letu balonem

Let balonem Brno

Pro skutečně velkolepé zážitky je nutný let horkovzdušným balonem přes Brno za jasného a slunečného dne. Poletíte nad středem města i na jeho okraji. Můžete si tak prohlédnout celé panoráma města Brna, včetně památek, jako jsou kostel svatého Jakuba, opatství svatého Tomáše, kostel sv. Janů s loretou, katedrála sv. Petra a Pavla, hrad Špilberk, Stará radnice, náměstí Svobody, Malinovského náměstí, státní hrad Veveří, ale také například areál brněnského výstaviště.

Let balonem Břeclav

Z pamětihodností města Břeclav a okolí zaměříte pozornost na kapli sv. Cyrila a Metoděje či renesanční zámek Břeclav, ale také na synagogu či kostel sv. Václava.

Let balonem Boskovice

Z výšky si budete moci prohlédnout takové pamětihodnosti, jako je zámek Boskovice, zřícenina hradu Boskovice a samotné panoráma města.

Let balonem Pálava a okolí

Let balonem nad Pálavou nabízí mnoho památek a zajímavostí. Jedná se především o zámek Valtice, zámek Lednice, rozhlednu Minaret v Lednicko-valtickém areálu a Janův hrad. Samozřejmě také obce jako Horní a Dolní Věstonice.

Let balonem Znojmo a Bítov

Město Znojmo má mnoho památek, které vás zaujmou, například rotunda sv. Kateřiny, gotický kostel sv. Mikuláše, kaple sv. Václava, kostel Nalezení sv. Kříže, kostel sv. Alžběty a bývalý premonstrátský klášter. Zároveň uvidíte staré město s křivolakými uličkami a také samozřejmě Znojemskou přehradu s vyhlídkou Králův stolec.

Za zmínku stojí také hrad Bítov, který je vzdálený zhruba 35 km od Znojma, a je tedy součástí jiné prohlídkové trasy.

Předchozí článekIdeální čas pro lázeňské a wellness pobyty je tu. Co třeba vyzkoušet tradiční Hévízskou terapii, jedinečnou zátěžovou lázeň nebo léčivý bahenní zábal?
Další článekDěsí vás velký úklid? Se správnými pomocníky ho zvládnete levou zadní