Opravdu se můžu zotavovat doma a nemusím zůstávat v nemocnici? Ano. Pokud to ovšem váš stav dovoluje a pokud to schválí váš ošetřující lékař a předepíše tzv. domácí péči. Pak máte i specializovanou péči poskytovanou přímo u vás doma zdarma, proplacenou z vašeho běžného zdravotního pojištění.

Obecně se jedná o pacienty, kteří prodělali infarkt myokardu, mozkovou mrtvici, závažnější zlomeniny atd. Nutné operace už mají zdárně za sebou, jejich stav už nevyžaduje permanentní péči, ale stále zůstávají v nemocnici. Proč? Protože o možnosti domácí zdravotní péči ani nevědí a osobně neznají žádnou prověřenou agenturu domácí zdravotní péče.

Ocitli jste se vy nebo někdo z vašich blízkých v této situaci? Zeptejte se ošetřujícího lékaře. Jedině ten má veškeré informace a je schopen posoudit a případně předepsat domácí péči. Některé agentury domácí zdravotní péče jsou schopné poskytovat i velmi specializované služby, kam patří i domácí umělá plicní ventilace. Jednou z agentur, které tyto služby poskytují a mají smlouvy se zdravotními pojišťovnami je i ProCare Medical s.r.o. Agentura sice sídlí v Praze, kde má hlavní pobočku a sídlo, ale má řadu poboček po ČR. V Liberci, V Hradci Králové, v Pardubicích a také Benátkách nad Jizerou. Na jejich webových stránkách www.procare.cz naleznete detailní popis všech poskytovaných služeb včetně ceníku. Pokud budete chtít, můžete si objednat i doplňkové služby nad rámec pojištění. Stonání doma pak pro vás bude ještě příjemnější.