Každý, kdo má rád kvalitní víno, ať už jde o vinaře nebo someliéra, si chvilku s takovou sklenkou rád vychutná. Alifea nabízí kvalitní červená vína i kvalitní bílá vína. Na své si zde přijde ale i ten, kdo dává přednost třeba vínu růžovému nebo šumivému.

Druhy vín

Kdo miluje kvalitní červené víno, jistě nepohrdne svatovavřineckým zemským vínem, které oslní chutí sladkého dřeva a višní. Toto víno se hodí k večeři, ale je dobré jej ještě nějaký čas uložit k archivaci. Zajímavá chuť cabernet savignonu Bodega Volcanes de Chile z roku 2016 vám nabídne chuť tmavé čokolády, ostružin a mentolu. Není nad to jej vyzkoušet. Naopak milovníci kvalitního bílého vína nepohrdnou chutí kandovaných citrusů zemského vína chardonnay z Moravy. Navíc se zde snoubí dohromady s medovo květinovými tóny. Dále zkuste ochutnat Riesling Grand CruSommerberg 2016 nebo ryzlink vlašský z Moravy z vinařství Ilias, který nabídne chuť žlutého grepu a vlašských ořechů.

Ochutnávka s Alifeou

Pravidelné ochutnávky vín jsou určeny jak pro milovníky vína, kteří mají určité zkušenosti, ale i pro úplné začátečníky, kteří víno teprve začínají poznávat. Degustace vín Praha se konají v pravidelných intervalech v ulici Zborovská na Praze 5. Dlouholetí someliéři a vinaři vám přinesou různé informace z oblasti francouzských vín či o slavných merlotech z celého světa. Ochutnat můžete nové ročníky z Chile, Argentiny nebo Rakouska. Alifea rozšířila své portfolio Španělska do Campo de Borja, Priorat. Součástí degustace vín je samozřejmě občerstvení.

Nemůžete se zúčastnit degustace? Nezoufejte!

Nemáte-li čas na degustaci vín v Praze, můžete si sami pořídit degustační sadu vín až do domu. Uvnitř na vás čekají vína z Toskánska, ze Španělska nebo oblasti Itálie Piemonte. Ke každé sadě najdete praktickou tašku na víno.

Popíjejte s kvalitními víny od Alifei.