Domů Zprávy Program 41. ročníku Pardubického hudebního jara 2019

Program 41. ročníku Pardubického hudebního jara 2019

113
0
Sdílejte

Slavnostní zahajovací koncert: Radek Baborák a hosté

PKF – Prague Philharmonia

Radek Baborák – dirigent

Radek Baborák, Kateřina Javůrková, Benjamin Goldscheider, Mikuláš Koska – lesní roh

Na programu: F. Mendelssohn-Bartholdy, F. A. Rössler-Rosetti, C. H. Hübler, C. Czerny

Pondělí 11. března 2019 v 19 hodin / Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Jiří Pavlica & Hradišťan + Katta

Katta – varhany, zpěv

Alice Holubová – zpěv

Jiří Pavlica – housle, zpěv

Na programu: autorská tvorba Katty a Jiřího Pavlici

Sobota 16. března 2019 v 19 hodin / IDEON Pardubice

Bohéma

Operní soubor divadla F. X. Šaldy Liberec     

Martin Doubravský – dirigent

Linda Keprtová – režie

Na programu: G. Puccini – Bohéma

Neděle 17. března 2019 v 19 hodin / Východočeské divadlo Pardubice

Prague Cello Quartet

Prague Cello Quartet  

Ivan Vokáč, Jan Zvěřina, Jan Zemen, Petr Špaček – violoncello

Na programu: J. Halvorsen, N. Rimskij-Korsakov, P. I. Čajkovskij, C. Debussy, A. Dvořák

Středa 20. března 2019 v 19 hodin / Multifunkční centrum Hlinsko

Čtvrtek 21. března 2019 v 10 hodin / Divadelní sál Občanské záložny Přelouč – pro mládež

Čtvrtek 21. března 2019 v 19 hodin / Divadelní sál Občanské záložny Přelouč

100. výročí hudebního školství v Pardubicích

Účinkují významní absolventi ZUŠ Pardubice, Havlíčkova a dalších hudebních škol v Pardubicích

Pátek 29. března 2019 v 19 hodin / Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Marek Eben v Labyrintu světa

Michaela Káčerková – varhany

Marek Eben – recitace

Na programu: Petr Eben, Jan Amos Komenský – Labyrint světa a ráj srdce

Neděle 31. března 2019 v 19 hodin / Evangelický kostel v Pardubicích

Hommage à Vivaldi

Český filharmonický sbor Brno

Barocco sempre giovane

Petr Fiala – dirigent

Na programu: A. Vivaldi

Úterý 2. dubna 2019 v 19 hodin / Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Lukáš Vondráček – klavírní recitál

Lukáš Vondráček – klavír

Na programu: L. van Beethoven, F. Chopin, F. Schubert

Středa 3. dubna 2019 v 19 hodin / Aula Univerzity Pardubice

Musica Bohemica a jubilující Jaroslav Krček

Musica Bohemica

Anna Hlavenková – soprán

Karel Jakubů – tenor

Jaroslav Krček – umělecký vedoucí a dirigent

Na programu: Hořické pašije a skladby Jaroslava Krčka

Neděle 7. dubna 2019 v 17 hodin / Kostel Nejsvětější Trojice v Sezemicích

Simona Šaturová a Petr Nekoranec – Večer slavných árií

Simona Šaturová – soprán

Petr Nekoranec – tenor

Barocco sempre giovane

Na programu: G. F. Händel

Středa 10. dubna 2019 v 19 hodin / Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Rhapsódie v modrém pokoji

Ondřej Havelka a Melody Makers

Miroslav Lacko – klavír

Na programu: G. Gershwin, J. Ježek

Neděle 14. dubna 2019 v 19 hodin / Východočeské divadlo Pardubice

Pavel Haas Quartet

Pavel Haas Quartet

Veronika Jarůšková – 1. housle

Marek Zwiebel – 2. housle

Jiří Kabát – viola

Peter Jarůšek – violoncello

Na programu: D. Šostakovič

Pondělí 15. dubna 2019 v 18 hodin / Synagoga v Heřmanově Městci

Heinrich Schütz: Janovy pašije

Cappella Mariana

Martin Schicketanz (DE) – Evangelista

Stanislava Mihalcová, Kamila Zbořilová – soprán

Daniela Čermáková, Kamila Mazalová – alt

Vojtěch Semerád – tenor

Jaromír Nosek, Martin Vacula – bas

Sebastian Knebel (DE) – varhany

Vojtěch Semerád – umělecký vedoucí

Na programu: H. Schütz – Janovy pašie

Úterý 16. dubna 2019 / Kostel sv. Bartoloměje v Pardubicích

Čtvrtek 18. dubna 2019 / Muzeum barokních soch v Chrudimi

Gabriela Beňačková a Lubomír Brabec

Gabriela Beňačková – soprán, Lubomír Brabec – kytara

Na programu: G. Caccini, G. B. Pergolesi, G. Giordani, F. Sor, G. F. Händel, P. Mascagni, C. Franck, I. Albéniz, A. Lloyd Weber, F. Schubert

Středa 24. dubna 2019 v 19 hodin / Kostel sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě

Slavnostní koncert k 50. výročí Komorní filharmonie Pardubice

Komorní filharmonie Pardubice

Stanislav Vavřínek – dirigent

Lobkowicz Trio: Lukáš Klánský – klavír, Jan Mráček – housle, Ivan Vokáč – violoncello

Na programu: B. Martinů, L. van Beethoven

Čtvrtek 25. dubna 2019 v 19 hodin / Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Krása barokních varhan a trubky

Emmanuel Arakélian (FR) – varhany

Michal Chmelař – trubka 

Na programu: P. J. Vejvanovský, T. Albinoni, J. P. Sweelinck, J. Pachelbel, J. S. Bach

Pátek 26. dubna 2019 v 18 hodin / Kostel sv. Jakuba Staršího v Přelouči

Slavnostní závěrečný koncert

Janáčkova filharmonie Ostrava

Christoph Mathias Mueller (DE) – dirigent

Henning Kraggerud (N) – housle

Na programu: J. Sibelius, L. Janáček, L. van Beethoven

Neděle 28. dubna 2019 v 19 hodin / Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Epilog: Massenetova Thaïs

Operní soubor divadla F. X. Šaldy Liberec     

Martin Doubravský – dirigent

Linda Keprtová – režie

Na programu: Jules Massenet – Thaïs

Neděle 5. května 2019 v 19 hodin / Divadlo Karla Pippicha v Chrudimi

Pavel Haas Quartet Photo: Marco Borggreve