Najít parkování u letiště pražského není legrace. Pokud chcete vyzvednout příbuzné po vašem dlouhém odloučení či si sám letět na dovolenou, je nejlepší přijet autem. Kdo by se trmácel přeplněným autobusem s bagáží na čtrnáct dní? To by ta dovolená nezačínala zrovna nejlépe. Jaké máte možnosti s parkováním u letiště Václava Havla?

Parkování u letiště Praha – domluvte si odvoz

Máte v Praze nějakého kamaráda, kterému byste půjčili auto? Pokud jste plní až po střechu, stačí, když na vás počká u parkoviště a auto vám odveze. Následně pro vás může opět přijet po návratu. Když mu za to nabídnete protislužbu nebo pár stovek, určitě to pro vás rád udělá. Ještě lepší samozřejmě je, pokud můžete využít nějakého člena rodiny, který je zároveň řidič. Nenuťte sedmdesátiletou babičku, ať si dělá řidičák a udělejte to jinak.

Poloviční starosti

Nebo to svým přátelům zjednodušte. Kdo by taky měl náladu pro vás pořád jezdit jako taxi služba? Cestu na letiště přetrpte v MHD, případně si vemte taxi nebo Uber, pokud to bude tedy možné. Odvoz si domluvte až po návratu. Takto koncipovaná varianta je určitě lepší, není důvod, abyste se hned po relaxování stresovali. Stresu před dovolenou se stejně nevyhnete, tak si užijte spíše návrat.

Dost často se stane, že nikoho takového neseženete. Co dělat v tomto případě? To se kromě tohoto článku dozvíte i zde.

Možnosti

V tomto bodě je nejlepší využít nabídky dlouhodobého a poměrně levného parkování. V okolí letiště se nachází několik hlídaných parkovišť, kde můžete automobil na několik dní nechat stát. Vzhledem k tomu, že ceny se pohybují do sta korun za den, díru do rozpočtu vám to určitě neudělá. Díky monitoringu je to navíc bezpečnější než nechávat stát auto někde v ulici.

Objednejte se předem

Taková parkoviště ovšem nemohou fungovat čistě tak, že tam někdo náhodou přijede a svoje auto tam týden nechá. Objednejte se dopředu jako u zubaře přes formuláře na webových stránkách. Udáte odkdy, dokdy chcete auto pohlídat a rovnou vám to ukáže částku, kterou máte zaplatit, tudíž se můžete rozmyslet, zda se vám vůbec vyplatí auto na daném parkovišti nechat.

Nebojte se nepohodlí

V ceně parkovného bývá zajištěn také transfer na letiště minibusem či jiným dopravním prostředkem. Nemusíte se tedy děsit, pokud uvidíte, že parkoviště je od samotného terminálu vzdálené tři kilometry. To je zcela normální a s vaším pohodlným přesunem zdarma se počítá.

Risk je zisk

Existují i parkoviště opodál letiště, kde můžete nechat auto, ovšem nemáte úplnou jistotu, že ho po návratu najdete zpět na svém místě. Mohou být totiž hlídaná jen jedním ospalým hlídačem a drátěným plotem. Poměrně značně tím ovšem ušetříte, protože zde seženete místo doslova za pár korun. Pokud nemáte zrovna nové auto, je pro vás tato levnější varianta asi přívětivější.

Je opravdu nejlepší dopravní prostředek auto?

Řekněme si upřímně, je. Nic vám nezajistí takovou pohodlnost jako právě cesta na letiště a z letiště autem. Kdo létá sám a s příručním zavazadlem, bude spíše volt jinou možnost dopravy. Ale speciálně pro rodinné dovolené je auto více než doporučeno. Jednak jistě budete mít hodně zavazadel, navíc děti budou v autě více v klidu. A jakmile se vrátíte z dovolené, auto oceníte dvakrát více než předtím. Proč si cuchat nervy, když jste se teď snažili co možná nejvíce relaxovat?

Jak si tedy vybrat?

Jaké parkoviště tedy zvolit pro svůj vůz. Rozhodujte se podle ceny, která může být velmi rozdílná. Dále podle nabízených služeb, kvality ostrahy. Když všechny tyto parametry porovnáte, vyjde vám pro vás nejlepší možný výsledek.

O regulacích vjezdů a parkování si přečtěte také tady.

Předchozí článekExit games- únikové hry v ČR
Další článekCestujete rádi po ostrovech? Vyzkoušejte ostrov Hvar