Nejen v prosluněných letních měsících, ale kdykoliv během roku, nám mohou domů skrze okna pronikat sluneční paprsky, které sice umí příjemně zahřát, ale ve chvílích, kdy se třeba díváme na televizi nebo pracujeme s počítačem, nám mohou být spíše na obtíž. Nedovolte slunečním paprskům, aby vás omezovaly a pořiďte si domů vkusné závěsy, s jejichž pomocí pronikání světla hravě zabráníte.

Zapomeňte na těžké a neforemné závěsy

Závěsy na okna stále v mnoha lidech vzbuzují rozporuplné pocity. V některých vyvolávají vzpomínky na staré, neforemné a těžké závěsy, které dříve bývaly součástí interiérů. Takovým dobám už ale naštěstí odzvonilo. Vy si dnes domů můžete pořídit lehounké a na pohled přitažlivé závěsy, které se díky moderní technologii řezání laserem mohou pyšnit bezešvým stehem a skutečností, že se vůbec netřepí.

Zastíní okna a dokážou tlumit hluk

Využití závěsů na okna je více než pestré. V první řadě si je spojujeme se stíněním oken, zároveň ale plní i funkci izolační – a to jak tepelnou, tak i zvukovou. Právě proto jsou skvělou volbou například do ložnice, kde v případě, že vsadíte na nepropustnou látku, která skrze sebe nepropustí jediný paprsek světla, vytvoří ideální prostředí pro ničím nerušený spánek. Vaše ložnice se tak stane klidným místem pro spánek odpočinek i relaxaci.

Proměňte závěsy v dekorační prvek

Pokud chcete, aby závěsy na okna plnily pouze roli dekorační, zkombinujte je s některou další stínící technikou. Vhodným kandidátem jsou například látkové rolety, které opět můžete vybírat z mnoha látek s rozdílnou propustností světla palety, k výběru se nabízí i mnoho barev, motivů a vzorů.  Svůj interiér si tak můžete přizpůsobit vašemu vkusu i požadavkům na intenzitu světla – v ložnici oceníte tmu, v pracovně naopak více světla a obývací pokoj se může stát jakousi zlatou střední cestou.