Lázně Jáchymov jsou unikátní v celosvětovém měřítku – jedná se totiž o první radonové lázně na světě. Jáchymov, to nejsou jen nechvalně proslulé doly, to jsou i klidné a velmi oblíbené lázně jejichž voda má až neuvěřitelně blahodárné účinky zejména na nemoci pohybového aparátu. Pobyt ve zdejších lázních ale ocení i ti, kteří si prostě chtějí odpočinout a zrelaxovat se, či si užít chvilku klidu a pohodlí.

Zdejší léčebná radonová voda byla oceněna v roce 2001, kdy byl lázním udělen mezinárodní prestižní certifikát jakosti.

Historie lázní jako takových sahá do roku 1901, ale město Jáchymov je ještě daleko starší. Zde, v údolí pod Klínovcem, doslova v lůně Krušných hor bylo již ve středověku vybudováno hornické město. Proslulost si získalo kvůli bohatým nalezištím stříbra a cínu. V roce 1519 se ve zdejší královské mincovně začal razit český stříbrný tolar, jedna z nejcennějších a nejkvalitnějších měn tehdejšího světa. Město v té době jedno z nejvýznamnějších v celoevropském měřítku. Další slávu získalo až na počátku 19. století, kdy se zde začala těžit uran. Později byly objeveny významné blahodárné účinky zdejší vody a lázně Jáchymov byly na světě.

A jaké nemoci a obtíže se zde dají léčit? Vanové koupele v radonové vodě mají výrazný protizánětlivý efekt a přináší zmírnění dlouhodobé bolesti.  Také se využívají při léčebných procedurách s cílem zvýšit pohyblivost kloubů a obecně zajistit vyšší odolnost organismu. Kromě toho významně ovlivňují hodnoty krevního tlaku a zlepšují prokrvení celého těla.

Zvolit si můžete z mnoha programů, široké palety nabídek masáží (thajská a shiatsu masáž, HOT STONES masáž, podvodní masáž, klasická masáž částečná, ruční lymfodrenáž apod.) a léčebných procedur a nově také využít služeb solária a fitcentra. Můžete zvolit romantický pobyt, tradiční radonovou kúru nebo „dámskou jízdu“. Velmi oblíbený je také pobyt pro seniory.

Nabídku lázeňských pobytů, ceník i veškeré další informace naleznete na webových stránkách lázní Jáchymov pod tímto odkazem: http://www.e-lazne.eu/lazne-Jachymov .

Předchozí článekChcete se dožít vysokého věku? Jezte zdravé potraviny
Další článekVánoce u PAULa