Nohy nás nosí celý život. Jako děti se na ně poprvé postavíme a od toho okamžiku jsou pro nás nepostradatelné. Přesto jim většina z nás nevěnuje pozornost, kterou si zaslouží. Nedostatečná péče o chodidla může vést k tvrdým a popraskaným patám, které nejenže jsou neestetické, ale při chůzi bolí. Na trh přichází balzám Uxitol25, jehož předností je extra vysoká koncentrace urey 25 %. Urea patří mezi nejefektivnější a ověřené složky pro obnovení hladké pokožky suchých, (ztvrdlých, drsných) a popraskaných pat. Výsledky jsou znatelné už po několika dnech.

Drsné a popraskané paty začínáme většinou řešit s výměnou zimního botníku za jarní a letní. Pokud jsme se o paty celou zimu nestarali, klasická pemza napáchanou škodu už nezachrání, a navíc není příliš hygienická. Pokud se vám podaří ztvrdlou kůži oškrábat, samotné praskliny se bez speciální péče nezacelí. Tím, že se tvrdá kůže odstraní, mohou být ještě citlivější a začít krvácet. „Praskliny na patách jsou často velmi citlivé na dotek, proto při chůzi velmi bolí. Někdy mohou začít krvácet a vytvářet tak prostor pro různé infekce, které se tudy mohou dostat do těla. Vzhledem k tloušťce kůže na patách se dlouho a obtížně hojí,“ řekla Mgr. Pavla Horáková, lékárnice z e-shopu Lekarna.cz.

Jednou z nejúčinnějších látek, která na popraskané paty opravdu zabírá je urea. Ta zajišťuje dokonalou hydrataci a napomáhá rychlejšímu zjemnění pokožky. Kromě toho posiluje funkci ochranné bariéry kůže. Uxitol25 obsahuje ureu ve velmi vysoké koncentraci. Spolu s unikátní a bohatou kombinací změkčujících, obnovujících a výživných složek dokáže viditelně zregenerovat poškozené paty a chodidla.

Zajímavou složkou Uxitolu25 je kyselina mléčná, která rozvolňuje vazby mezi buňkami zhrublé kůže a urychluje jejich odloučení. Dalšími hojivými složkami jsou aloe vera, panthenol a alantoin nebo bambucké máslo, které kůži zvláčňuje. Unikátní kombinace rostlinných výtažků z australské rostliny Centipeda cunninghamii spolu s Tea tree olejem tvoří duo, které chrání pokožku před bakteriemi a plísněmi. „Uxitol25 je možné používat nejen na již popraskané paty, ale i jako běžnou péči o suché paty. Při běžné péči stačí paty mazat 2-3x týdně,“ dodala lékárnice.Na vývoji Uxitolu25 se podíleli čeští profesionálové z oblasti farmacie a je k dostání jak v kamenných, tak internetových lékárnách.