Ceny energií se neustále zvyšují. Tím pádem se zvyšují i rozpočty podniků včetně výdajů na spotřebovanou elektrickou energii. Jak tomuto trendu čelit a odolávat? Nejlépe hledáním možností úspor energie. Nejnovější průzkumy hovoří o tom, že více než jednu třetinu nákladů na elektrickou energii v průmyslových provozech a firmách tvoří osvětlení. Pokud však přejdete na LED průmyslové osvětlení a LED pracovní světla, můžete náklady na svícení prokazatelně snížit až o 80 %. Úspory energie budete maximalizovat také tím

  • že budete svítit pouze tehdy, když to bude třeba;
  • pouze tam, kde to bude nutné;
  • že budete používat správné množství a intenzitu světla.

To se samozřejmě netýká pouze pracovních provozů, ale také veřejného osvětlení a osvětlení v domácnostech (LED svítidla, LED nouzové osvětlení).

LED panely v několika různých variantách

K osvětlení vnitřních prostor se často používají LED panely vyráběné z eloxovaného hliníku a odolného plastu. V porovnání s ostatními světelnými zdroji o nich lze říci, že patří k světelným zdrojům energeticky úsporným, poskytujícím příjemné světlo. Mají dlouhou životnost, jsou naprosto tiché a nekmitají. Vzhledem k tomu, že se vyrábí v několika různých variantách, je možno je osadit prakticky kamkoliv. Na ledsviti.cz si můžete pořídit LED panely podhledové, LED panely závěsné, LED panely přisazené či LED panely vestavěné.

Až o osmdesát procent menší spotřeba energie

Klasické halogenové osvětlení je čím dál více nahrazováno LED reflektory. Jak by také ne, když při stejném světelném toku mají LED reflektory až o 80% menší spotřebu energie a navíc se nezahřívají. LED reflektory slouží k nasvícení zahrad, soch, fasád, reklam a dalších vnější prostor, perfektně však dokážou osvítit i vnitřní prostory.

Tak jako klasické halogenové osvětlení je nahrazováno LED reflektory, tak také klasické fluorescenční zářivky jsou stále více nahrazovány LED zářivkami v různých provedeních.

Předchozí článekVysavače Miele slaví 90 let
Další článekBěžné zářivky nahraďte LED zářivkami