Chorvatsko, oficiálně Chorvatská republika, je stále jednou z nejprodávanějších destinací pro letní dovolenou. U Čechů je velmi oblíbené především díky svým oblázkovým plážím, přírodním parkům a nezapomenutelné atmosféře. Stále oblíbenější jsou také chorvatské ostrovy jako například Hvar, Brač nebo Krk. Pokud dáváte přednost spíše pevninskému pobřeží, můžete navštívit Střední Dalmácii, kde se nachází Makarská riviéra – jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších letovisek Chorvatska.  

Co vám nabízí Makarská riviéra?

Makarská riviéra láká návštěvníky nejen mírnými oblázkovými plážemi, ale i bohatou historií a přírodou. Na území Makarské riviéry se nachází i dvě památky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO – palác císaře Diokleciána ve Splitu nebo historické jádro nedalekého města Trogir.

Střediskem Makarské riviéry je město Makarská, které je známé díky své promenádě s kavárnami, bary, malými obchůdky a hlavně svou atmosférou a také bohatým nočním životem. Makarská je zároveň jedním z významných chorvatských lázeňských měst, léčí se zde především choroby dýchacích cest, pohybového ústrojí a degenerativní onemocnění. Ve městě žilo také několik významných osobností. Mezi ty nejznámější patří italský herec Giuseppe Addobbati nebo básník a mnich Andrija Kačić Miošić. Necelých 400 m od pláže se nachází Vila Neda, která poskytuje komfortní ubytování ve studiích a apartmánech.

Další krásnou lokalitou je Podgora, pohodový a přívětivý styl života vás zde doslova okouzlí. Pro ubytování doporučujeme vilu Mirjanu, která se nachází pouze 30 metrů od moře.

 

Předchozí článekJiž 10 let s PAULem
Další článekKarlovarský festivalový golf v rytmu českých primek