Hvar je největší ostrov v jadranském souostroví, který láká návštěvníky na svůj klid a krásné prostředí. Ve své blízkosti má oblíbené ostrovy, Brač, Korčula i Pelješac. Velmi mírné a příjemné podnebí, azurové pobřeží a levandulová vůně vám na nejslunnějším ostrově Dalmácie může hodně nabídnout. Chorvatské pobřeží ostrova Hvar má strategickou polohu, kterou dokázali objevit již staří Řekové a její krásu nabízí i vám.

Ubytování na ostrově Hvar

Chorvatsko je typické svými apartmány, studii, pokoji i rekreačním domy. Apartmány na Hvaru jsou zejména v místech Sućuraj, Sveta Nedjelja, Ivan Dolac, Dubovica, Stari Grad, Vrboska, Zavala a dalších menších místech. Ubytování v apartmánech vyhledávají turisté, které zajímají různé výlety a akce během dovolené. Zdejší apartmány jsou rozsety po celém městě v bezprostřední blízkosti moře až 1000 m od pláže. Menší zátoky na Hvaru disponují domy vhodnými pro klidnou a relaxační dovolenou. Průzračná voda láká k vodním hrátkám a užijí si zde příznivci adrenalinových sportů i jachet. Podmořský svět objevují mnozí potápěči, protože pod vodou je neuvěřitelný svět skalisek, fauny a jeskyní plný. Nejčistší moře Jadranu má Chorvatsko právě na ostrově Hvar.

Ostrov Hvar a městečko Stari Grad

Stari Grad patří mezi nejstarší města Chorvatska. Arkadijské údolí osázené vinohrady a olivovníky oslňuje svou krásou už od antických dob. Po staletí bylo město útočištěm námořníků a dnes je zase oblíbeným místem jachtařů. Na severní straně města najdete levné ubytování v podobě soukromých domů a apartmánů. Tradiční architekturu tvoří kamenné domy obklopené zelení a omamně vonícími květy. Pěkné ubytování nabízí i jižní strana zálivu, kde je městské koupaliště Laterna. Pár set metrů od centra města je městská pláž, která vás přímo láká na romantickou procházku. Tajné zátoky ostrova Hvar, kde znějí jen cvrčci a šumění moře, poskytuje přírodní stín pod vzrostlými borovicemi. Rybářské domy nyní slouží jako ubytování pro turisty. V zátoce na jihozápadním pobřeží najdete i městečko Hvar a jeho krásné kamenné domy. Nad městem se tyčí rekonstruovaná pevnost Španjola, pevnost Fort Naopoleon nebo budova Arzenálu, což byla dřívější vojenská loděnice. Nejvíce nádherných staveb najdete na náměstí Pizze, třeba katedrálu sv. Štěpána s barokní zvonicí, nebo benátskou lodžii z dob dřívějšího osídlení benátských místodržitelů.

Předchozí článekParkování u letiště Praha – kde ho najít?
Další článekKam se starými knihami?