Máte volný víkend a nevíte, co podniknout? Je načase prozkoumat krásy České republiky. Je velká škoda, že lidé v současné době putují především do zahraničí, která je pro ně atraktivnější. Ovšem i Česká republika skrývá mnoho krásných míst, která stojí za navštívení. Za prozkoumání stojí například krásné Beskydy.

Moravskoslezské Beskydy jsou stále více vyhledávané. Najdete je na východní Moravě, konkrétně leží podél slovenských hranic a jsou součástí Chráněné krajinné oblasti. Beskydy se jinak rozprostírají také na Slovensku a na Ukrajině, jedná se o skutečně rozsáhlé pohoří, které byste za jeden den neprocestovali.

Nejvyhledávanějším místem v Moravskoslezských Beskydech je Lysá hora, která je označována za nejvyšší vrchol této části Beskyd. Milovníci turistiky a krásných výhledů sem jezdí pravidelně, a to během celého roku, protože Lysá hora je krásná za každého ročního období a za každého počasí.

Kromě Lysé hory se zde může vystoupat i na Smrk, který je také jedním z nejvyšších bodů Moravskoslezských Beskyd. K dalším vysokým bodům se řadí i Kněhyně, Travný nebo Radhošť.

Výšlapy na nejvyšší vrcholy Moravskoslezských Beskyd nejsou to jediné, co zde můžete podniknout. Beskydy jsou plné krásných turistických i cyklistických tras, najdou se zde trasy i pro pohodovou procházku s dětmi a kočárkem.

Kde se v Beskydech ubytovat?

Pobyt v Beskydech si nevychutnáte během jednoho jediného dne. Raději sem zamiřte na víkend a ubytujte se v krásném rekreačním centru Sepetná. V rekreačním centru Sepetná se nachází mnoho možností ubytování. Můžete se ubytování v hotelu, bungalovu, v penzionu nebo třeba v chatě. Kromě možností ubytování je zde možnost se fantasticky najíst, zaplavat si či využít wellness služeb, při kterých si odpočinete po náročném, ušlapaném dni.