Pracovat v kolektivu může být procházka růžovým sadem. Ne nadarmo se říká, že správný kolektiv znamená ty nejlepší úspěchy. Pro nově příchozí zaměstnance, kteří automaticky dostávají pomyslnou nálepku „nováčci“ ale může být těžké se ihned zařadit mezi kolegy. 

Pro každého zaměstnavatele by mělo být prioritou, aby si jeho zaměstnanci rozuměli a společně tvořili tým. Jak toho dosáhnout tak, aby to všechny bavilo? Jeden tip bychom měli!

Znáte únikové hry?

Slyšeli jste již o pojmu známém jako únikové hry? Určitě ano, protože tzv. „únikovky“ jsou hitem poslední doby! Jde o speciálně vytvořené hry inspirované počítačovými hrami, které doprovází nejrůznější světelné i zvukové efekty. Jejich cílem je: 

  • týmově spolupracovat
  • dávat věcí do souvislostí
  • plnit úkoly
  • vyřešit všechny hádky
  • uniknout ve stanoveném čase

Co kdybyste únikovou hru, která se absolvuje v týmu, použili v rámci teambuildingu a seznamování zaměstnanců a stmelili tak jejich vzájemné vztahy?

Společně jako tým

Možná si teď říkáte, jak úniková hra pomůže vašim lidem vzájemně utužit vztahy. A přitom je to tak jednoduché! Únikové hry se absolvují v týmu, který se může skládat ze dvou až šesti lidí (po domluvě je možné absolvovat hru ve větším počtu), kdy spolu musí členové jedné party spolupracovat. 

A právě o tom to je: už tady se kolegové vzájemně naučí týmové práci, budou muset společně najít řešení, zapojit hlavičky a společnými silami dojít do zdárného konce. A to utuží vzájemné vztahy mnohem více, nežli posezení v zasedačce, to se spolehněte!

Komunikace a zkouška soudržnosti

Úniková hra Praha je pro stmelení vztahů mezi kolegy naprosto ideální. Kolegové v rámci týmu spolu budou muset komunikovat, protože tady nejde o jednotlivce, ale i celou partu. Při únikové hře nelze „jet na vlastní triko“, ale myslet jako jeden člověk. Zároveň si kolegové vyzkouší práci pod tlakem a prověří tak svou soudržnost. A rozhodně není na škodu zkusit si to nanečisto, co myslíte? Na závěr už jen doporučení únikovky Zloději snů, která bude přesně tou pravou hrou, která stmelí váš pracovní kolektiv.